Į Vilnių atvyksta Europos Komisijos viceprezidentas M. Šefčovič, Europos socialdemokratų lyderiai

Į Vilnių atvyksta Europos Komisijos viceprezidentas M. Šefčovič, Europos socialdemokratų lyderiai

Į Vilniuje rengiamą tarptautinį forumą „Socialdemokratija – kelias Lietuvai ir Europai“ atvyksta Europos Komisijos viceprezidentas Maroš Šefčovič, atsakingas už energetiką. Forume jis kalbės apie tapatybę perkuriančius Europos kairiuosius ir viziją Europai.

Anot slovako M. Šefčovič, viena vertus, pastarieji metai Europos Sąjungai (ES) pilni iššūkių – audros dėl „Brexit“, nedarbas, migrantų krizė, globalizacija, ketvirtoji pramonės revoliucija. Kita vertus, ekonomika daugelyje Europos Sąjungos valstybių užtikrintai auga.

„Sukurta 12 mln. darbo vietų, jaunimo nedarbas – žemiau 15 proc. Tai – žemiausias rodiklis ES nuo 2000 metų. Investicijos siekia per 340 mlrd. eurų. Vis dėlto senajame žemyne daug kur vyrauja pesimistinės nuotaikos“, – sako EK viceprezidentas.

Praraja tarp turtingųjų ir vargšų auga, populistinės ir antidemokratinės jėgos stiprėja. Visa tai – rimtos grėsmės demokratinio pasaulio stabilumui ir ilgalaikei gerovei. Taigi, pagrindinis tarptautinio socialdemokratijos forumo tikslas – apsvarstyti ir išskirti pagrindines kairiųjų demokratinių jėgų politines raidos kryptis Lietuvoje ir Europoje.

Forume taip pat diskutuos Lisabonos strategijos motina vadinama Socialistų ir demokratų frakcijos Europos Parlamente vicepirmininkė Maria Joao Rodriges, pirmoji Estijos socialdemokratų partijos vadovė Marju Lauristin, kaimyninių valstybių ir Lietuvos socialdemokratų lyderiai.

KADA IR KUR: Spalio 13 d. (šeštadienį) 9:30–15:00 h, Nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius.

Tarptautinį forumą numatoma transliuoti tiesiogiai LSDP facebook paskyroje čia.

Renginio programa ir visi pranešėjai – čia.

Susiję straipsniai

Close