Gydytojams prašant „stabdyti pragaro mašiną“, socialdemokratai teikia skubų pasiūlymą

Gydytojams prašant „stabdyti pragaro mašiną“, socialdemokratai teikia skubų pasiūlymą

700 eurų per mėnesį uždirbantis gydytojas turės iš savo lėšų grąžinti 5000 eurų, jeigu dėl nežinojimo išrašė vaistus, kurie buvo pašalinti iš kompensuojamų vaistų sąrašo – tokią tvarką įstatyme siūlo įtvirtinti Vyriausybė.

Gydytojų bendruomenei maldaujant „sustabdyti šią pragaro mašiną“ ir „gydytojų kankinimą“, socialdemokratai siūlo skubiai koreguoti valdančiųjų siūlomas Sveikatos draudimo įstatymo pataisas.

„Kažkam šovė mintis, kad šeimos gydytojai turėtų iš savo kišenės grąžinti pinigus už vaistus, kuriuos išrašė pacientui. Ministerija be perstojo kaitalioja kompensuojamų vaistų sąrašus: vieną dieną vaistas kompensuojamas, o kitą, žiūrėk, jau ne. Dabar jie sugalvojo už šį savo keliamą chaosą bausti gydytojus!“ – piktinasi Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Pasak socialdemokratų, chaosas dėl nuolat keičiamo kompensuojamų vaistų ir medicininių priemonių sąrašo bei naujų vaistų kodų verčia gydytojus jausti nuolatinę grėsmę, kad bus nubausti išieškant žalą.

„Vietoj problemos sprendimo norima ją pagilinti. Faktiškai tai bus bausmė už pastangas suteikti pacientui efektyvesnę pagalbą. Gydytojus norima paversti nusikaltėliais, neva jie, skirdami vaistus, „neteisėtai pasisavina pinigus iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF)“. Tvarka – kasdien absurdiškesnė: pvz., jeigu vaistas buvo paskirtas iki gruodžio 1 d., gausi jį ir toliau, bet jeigu atvykai konsultuotis po gruodžio 1 d., to vaisto nebegalima skirti“, – paaiškina Seimo narė socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

„Panašu, kad į viešąjį sektorių norima perkelti liūdnai pagarsėjusias praktikas, kai, pvz., kasininkės verčiamos iš savo kišenės kompensuoti prekybos centro nuostolius“, – stebisi parlamentarės.

Valdantieji siūlo įstatyme įrašyti, kad gydytojai turi „grąžinti dėl neteisėtai suteiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, dėl už šias paslaugas neteisėtai pateiktų apmokėti sąskaitų, dėl neteisėtai išrašytų ir išduotų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių neteisėtai gautas PSDF biudžeto lėšas“.

Socialdemokratai siūlo šį punktą visiškai pašalinti iš projekto.

Įstatymo projektą Seimo nariai turėtų svarstyti antradienį, gruodžio 6 d.

Susiję straipsniai

Close