Greitas žvilgsnis į Europos Parlamentą: ES biudžetas po   2020 m. ir Belgijos premjero nuomonė dėl ES ateities

Greitas žvilgsnis į Europos Parlamentą: ES biudžetas po 2020 m. ir Belgijos premjero nuomonė dėl ES ateities

Gegužės 2-3 dienomis Briuselyje vyko mini sesija, kurios metu buvo pateiktas 2021-2027 metų ES biudžeto projektas, o Parlamente viešėjo Belgijos premjeras.

Komisija Europos Parlamentui pateikė neabejotinai svarbiausią dokumentą – ilgalaikio 2021–2027 m. biudžeto projektą. Siūloma padidinti valstybių įnašus į biudžetą, o lėšas naudoti racionaliau bei lanksčiau.

Sveikintina, kad Europos Komisija planuoja įvesti naujus pajamų šaltinius ilgalaikiam ES biudžetui. Kritiškai vertinu pasiūlymą sumažinti paramą žemės ūkiui ir sanglaudai.

Apskritai, Europos Komisijos pasiūlymas juda tinkama linkme, nors ir nėra toks ambicingas kaip tikėjosi Europos Parlamentas. Puiku, jog padidinta parama moksliniams tyrimams, išorės sienų apsaugai, migracijai, jaunimui, gynybai ir saugumui.

Pritariu, Komisijos siūlymui dvigubai didinti „Erasmus+“ programos finansavimą, tačiau reikėtų rasti papildomų lėšų ir vaikų skurdo mažinimui bei kitoms prioritetinėms sritims.

Neabejoju, kad projektą dar reikia tobulinti – jis turi būti labiau ambicingas. Būtini papildomi biudžeto pajamų šaltiniai, kad nereikėtų mažinti esamų programų finansavimo.

Naują ilgalaikį ES biudžetą tvirtins ES valstybės, o jo įsigaliojimui bus būtinas Europos Parlamento pritarimas. Europos Parlamentas sieks, kad naujasis biudžetas būtų suderintas iki 2019 m. EP rinkimų.

Parlamente viešėjęs Belgijos ministras pirmininkas Charles Michael pasisako už stiprią Europą. Jis ragina siekti konkrečių rezultatų, sakė, kad Europos, nacionalinės, regioninės ir vietos demokratijos turi papildyti ir stiprinti viena kitą. Ponas Michael pabrėžė, kad norint įgyvendinti ekonomines ir socialines reformas, imtis saugumo priemonių ir skatinti taiką, reikia ryžtis begaliniam mūšiui, siekiant padėti pasiekti europinį idealą. Taip pat, reikia raginti Europos piliečius  ,,išlaisvinti” išskirtinį mūsų žemyno potencialą.

Europos Sąjunga, anot jo, yra variklis, kuris įkūnija didžiulius žmonijos iššūkius: taiką, saugumą ir plėtrą.

Žaviuosi Belgijos premjero įsipareigojimu stiprinti Europą, kuri teikia pridėtinę vertę piliečiams. Juk Briuselis tai ne tik Belgijos sostinė, bet ir  Europos širdis.

 

Close