Gimdysime ir laidosime pagal penkmečio planą? [spaudos konferencija]

Gimdysime ir laidosime pagal penkmečio planą? [spaudos konferencija]

Įsibėgėjant prieštaringai vertinamai sveikatos sistemos reformai, daugėja liudijimų apie naikinamus gydymo įstaigų padalinius, pavyzdžiui, gimdymo skyrius dėl esą nepakankamo „našumo“. Penktadienį Seime rengiamoje spaudos konferencijoje „Sveikatos sistemos reforma: pirmosios aukos“ medikai ir socialdemokratų Seimo frakcijos nariai apžvelgs plačiai reklamuojamos reformos padarinius, taip pat aptars šios reformos poveikį dramatiškai išaugusiam perteklinių mirčių skaičiui.

Pasak spaudos konferencijos rengėjo Seimo vicepirmininko Juliaus Sabatausko, „dabartinė valdančioji dauguma nenori matyti ryšio tarp naikinamų gydymo paslaugų ir perteklinio mirtingumo – esą dėl visko kaltas kovidas. Tačiau jeigu tokiais tempais naikinsime paslaugas, įstaigas ir bloginsime jų prieinamumą – perteklinių mirčių tik daugės, ir ši tendencija jau akivaizdi“, – įspėja J. Sabatauskas.

Perteklinio mirtingumo tendencijas spaudos konferencijoje aptars buvęs sveikatos apsaugos ministras prof. dr. Gediminas Černiauskas.

Trakų ligoninės medikų atstovės gydytoja akušerė-ginekologė Audronė Malinauskienė ir akušerė Jūratė Krikštopaitienė liudys, kaip skandalingoji sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarka palietė šią gydymo įstaigą.

„Tai kas dabar vyksta – groteskiška. Ligoninės kaltinamos per mažu „našumu“, pavyzdžiui, jeigu vidutinis gimdymų skaičius neatitinka reikalaujamo rodiklio, skyrius pasmerkiamas išnykti. Tai gal valdžia dar paruoš sovietinio stiliaus „penkmečio planus“, kiek turi būti gimdymų ir laidotuvių?“ – stebisi Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

Seimo sveikatos reikalų komiteto narė Orinta Leiputė atkreipia dėmesį į blogėjantį sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.

„Ne tik jaunimas, bet ir paliegę garbaus amžiaus žmonės verčiami belstis kartais ir keliasdešimt kilometrų iki artimiausios gydymo įstaigos – ir visa tai tik tam, kad valdininkai galėtų pasidėti pliusiukus savo „penkmečio planuose“. Jeigu tai pažanga, tai niekam tokios pažangos nereikia“, – piktinasi parlamentarė.

Kas: Seimo narių Juliaus Sabatausko, Orintos Leiputės ir Kęstučio Vilkausko spaudos konferencija „Sveikatos sistemos reforma: pirmosios aukos“. Dalyvauja Trakų ligoninės gydytoja akušerė-ginekologė Audronė Malinauskienė ir akušerė Jūratė Krikštopaitienė.

Kur: Seimo spaudos konferencijų salėje, II r. 2 a. (tiesioginė transliacija čia.)

Kada: balandžio 22 d., penktadienį, 10.30.

Susiję straipsniai

Close