G. Paluckas Vyriausybei siūlo svarstyti 4 darbo dienų savaitę

G. Paluckas Vyriausybei siūlo svarstyti 4 darbo dienų savaitę

Vyriausybė turėtų įteisinti 4 dienų darbo savaitę tų profesijų atstovams, kurie darbe patiria daug įtampos, pavyzdžiui, socialiniams darbuotojams ir slaugytojams, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Darbo krūvis socialiniams darbuotojams, slaugytojams yra milžiniškas, o jų algos ir darbuotojų skaičius nepakankami nei keliamoms užduotims, nei visuomenės poreikiams. Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais. Jeigu nuspręstume, kad šioms darbuotojų kategorijoms pereiti prie 4 dienų darbo savaitės, būtų vieni pliusai“, - vertina G. Paluckas.

Socialdemokratų partijos pirmininkas pabrėžia, kad iš tokios pertvarkos daugiausiai laimėtų visuomenė.

Vyriausybė turėtų užsiiminėti ne vien proginiais dalykais, bet ir ilgalaikiais.

„Iš dangaus Lietuvoje neatsiras nei daugiau slaugytojų, nei socialinių darbuotojų, o jų labai trūksta. Socialinių paslaugų poreikis visuomenėje yra milžiniškas. 80-90 proc. ligonių ar neįgaliųjų slauga užsiima pačios šeimos, dažniausiai – moterys. Ir visos šios problemos gali būti sprendžiamos per valstybinį užsakymą, per skiriamas didesnes lėšas, didinant etatų skaičių, saugant tuos darbuotojus nuo perdegimo“, - teigia G. Paluckas.

LSDP pirmininkas priduria, kad šiųmetė Gegužės 1-oji – Tarptautinė darbo diena – ypatinga.

Pasak G. Palucko, pandemija atskleidė, kokią didžiulę reikšmę darbuotojams turi tinkamos darbo sąlygos, sąžiningas ir teisingas įstatymų laikymasis.

„Ten, kur darbuotojai buvo saugojami, virusas nesklido. O ten, kur darbuotojais nebuvo rūpinamasi, matėme problemas. Jei darbo saugos, socialinių garantijų nebūtų, pabandykime įsivaizduoti, į kokį chaosą kristų šalis“, - pastebi G. Paluckas.

Politiko žodžiais, Seime iš konservatorių ir liberalų pasipylę siūlymai keisti Darbo kodeksą dar kartą liudija, kaip svarbu ginti dirbančiuosius.

Primename, kad Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė Gegužės 1-osios proga kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir ministrą pirmininką Saulių Skvernelį.

Profsąjunga teigia, kad koronaviruso pandemija parodė didžiausias opas Lietuvos darbo sektoriuje. Anot K. Krupavičienės, vieni žmonės pandemijos metu dirbo be apsauginių priemonių, kiti dirbo didžiulius viršvalandžius be papildomo apmokėjimo.

Susiję straipsniai

Close