G. Paluckas: Vyriausybė turi kuo skubiau pasirūpinti socialiniais darbuotojais

G. Paluckas: Vyriausybė turi kuo skubiau pasirūpinti socialiniais darbuotojais

Vyriausybė turėtų kuo skubiau imtis priemonių ir karantino metu apsaugoti socialinius darbuotojus, kurie lanko žmones namuose, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak jo, reaguoti reikia nedelsiant, juolab kai kurie socialinės paramos centrai jau kreipėsi į visuomenę ir prašo paramos.

„Socialiniai darbuotojai turi būti skubiai apsaugoti, nes jie ir patys patiria riziką teikdami paslaugas namuose ligotiems, pagyvenusiems, silpniems žmonėms. Ir tą riziką kelia kitiems. Kauno socialinės paramos centras prašo labdaros – tai yra absurdas! Tačiau aišku, kad ir kitų miestų situacija ne ką geresnė“, - sako G. Paluckas.

Socialiniai darbuotojai turi būti skubiai apsaugoti, nes jie ir patys patiria riziką teikdami paslaugas namuose ligotiems, pagyvenusiems, silpniems žmonėms.

LSDP pirmininkas pabrėžia, kad socialiniai darbuotojai karantino metu negali nutraukti savo darbo – žmonėms šiuo metu ypač reikia paramos.

„Paslaugų teikimas ir lankomoji slauga negali būti nutraukti, nes žmonės, negalintys savimi pasirūpinti, tiesiog badaus arba susidurs su dar stipresniais sveikatos sutrikimais. Lietuvoje – apie 12 tūkst. socialinių darbuotojų, jų padėjėjų ir lankomosios priežiūros specialistų. Šiais darbuotojais reikia pasirūpinti nedelsiant“, - ragina LSDP lyderis.

Trečiadienį į Vyriausybę kreipėsi ir Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas. Sauliaus Skvernelio Vyriausybė raginama nepamiršti pažeidžiamiausių visuomenės grupių ir padėti ne tik verslui. Paskelbus ekstremalią situaciją, Vyriausybė parengė verslo gelbėjimo planą, tačiau nevyriausybininkai kreipimesi sako, kad dėmesio lig šiol nesulaukia pažeidžiamiausios visuomenės grupės bei pats nevyriausybinis sektorius.

Susiję straipsniai

Close