G. Paluckas: Vyriausybė turėtų „nebesiekti antirekordų“ ir realiai padėti infliacijos smaugiamiems žmonėms

G. Paluckas: Vyriausybė turėtų „nebesiekti antirekordų“ ir realiai padėti infliacijos smaugiamiems žmonėms

„Kiek dar delsime? Kokių antirekordų siekia valdžia?“ – klausia socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas, „Sodrai“ skelbiant, kad Vyriausybės išreklamuotus pajamų didinimus „prarijo“ infliacija.

„Didėja darbo pajamų atotrūkis tarp daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų. Pajamos sparčiai augo tik tiems, kurie ir šiaip uždirba daugiausiai – daugiau nei 2250 eurų prieš mokesčius. Jiems darbo pajamos per metus padidėjo apie 15 proc. Tuo metu valytojai, pardavėjai, darbininkai ir kiti dėl infliacijos liko stovėti prie suskilusios geldos“, – įspėja G. Paluckas.

Parlamentaras atkreipia dėmesį, kad šie žmonės daug dažniau serga, o valdžia tuo tarpu naikina ligonines, neaiški tarpmiestinio susisiekimo ateitis.

Socialdemokratų Seimo frakcijos narė Rasa Budbergytė taip pat akcentuoja gilėjančią nelygybę.

„Būtiniausios paslaugos darosi vis sunkiau prieinamos, o atotrūkis tarp pajamų – beveik septyni kartai, algos skiriasi tūkstančiais eurų. „Sodros“ žiniomis, vasario ir kovo mėnesiais infliacijos augimas toliau lenkė darbo pajamų augimą. Balandis – ketvirtas mėnuo iš eilės, kai infliacija viršija darbo pajamų augimą“, – pažymi parlamentarė.

„113 tūkst. žmonių per mėnesį uždirba mažiau nei minimali mėnesinė alga. Kodėl Lietuva vis dar neįsivedusi lengvatinio PVM būtiniausiems maisto produktams? Lenkijos ir kitų šalių pavyzdys rodo, kad tokios mokestinės lengvatos puikiausiai veikia. Užteks girtis pensijų ir kitų išmokų didinimu – tai jau seniai suvalgė infliacija. Didinant reikia paisyti infliacijos, t. y. didinti tiek, kad kainų kilimas būtų kompensuotas“, – įsitikinusi parlamentarė.

Naujausiais duomenimis, pigiausių maisto produktų pirkinių krepšelis per metus brango apie 30 proc.

Socialdemokratai ne kartą siūlė Vyriausybei biudžeto pataisas dėl antiinfliacinių priemonių papildyti 9 proc. PVM lengvata būtiniausiems maisto produktams. Neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) socialdemokratai siūlo prilyginti minimaliai algai. Jų netenkina ir esamas valstybės remiamų pajamų dydis: jį siūloma didinti atsižvelgiant į prognozuojamą 10 proc. metinę infliaciją. Be to, socialdemokratai pasisako už tai, kad būtų nustatytos elektros ir dujų kainų lubos.

Socialdemokratų prognozėmis, vis daugiau žmonių gresia skurdas, o kainas smarkiai paveiks ir Rusijos karas prieš Ukrainą.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė vakar paragino valdančiuosius skubiai peržiūrėti antiinfliacinių priemonių paketą.

Susiję straipsniai

Close