G. Paluckas: Vyriausybė privalo užtikrinti, kad žmonės krizės metu nebūtų vejami atostogų

G. Paluckas: Vyriausybė privalo užtikrinti, kad žmonės krizės metu nebūtų vejami atostogų

Vyriausybė privalo užtikrinti, kad viešojo sektoriaus įstaigos dėl koronaviruso grėsmės darbuotojų neverstų imti atostogų, teigia Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Gavome žinių, kad žmonės, dirbantys biudžetinėse įstaigose, nuo pirmadienio verčiami išeiti atostogų. Taip kai kurios įstaigos, panašu, mėgina taupyti šalį ištikusios krizės sąskaita. Vyriausybė privalo užtikrinti, kad karantino metu žmonės nebūtų vejami neapmokamų ar kasmetinių atostogų, tai – Ministrų Kabineto pareiga”, - sako G. Paluckas.

Negali būti jokios savivalės, jokių prievartinių varinėjimų į apmokamas ar neapmokamas atostogas.

Pasak LSDP lyderio, kai kurie darbuotojai ne dėl savo kaltės, o dėl šalyje susiklosčiusios situacijos dėl koronaviruso grėsmės negali atlikti savo funkcijų.

„Vyriausybė, kiek tai jos galioje, turi užkirsti kelią nesąžiningiems įstaigų vadovų veiksmams. Negali būti jokios savivalės, jokių prievartinių varinėjimų į apmokamas ar neapmokamas atostogas. Tai, kad žmonės dėl ekstremalios situacijos negali atlikti darbų - ne jų kaltė. Jie negali būti už tai baudžiami finansiškai”, - vertina G. Paluckas.

Primename, kad ketvirtadienį vykusiame posėdyje Ministrų Kabinetas nutarė iki kovo 27 dienos uždrausti visus renginius šalyje. Bus taikomos tik nedidelės išimtys. Kartu nuspręsta dviem savaitėms stabdyti ugdymo įstaigų veiklą.

Susiję straipsniai

Close