G. Paluckas: „valstiečių“ autoritarinės užmačios stiprėja

G. Paluckas: „valstiečių“ autoritarinės užmačios stiprėja

„Valstiečių“ ir žaliųjų partijos atstovų bandymai riboti prieigą prie duomenų žiniasklaidai, sumanymai keisti nacionalinio transliuotojo valdymo modelį – ne atsitiktinumas. Tokie valdančiųjų veiksmai rodo autoritarines užmačias, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.

Apie valdančiųjų mėginimus varžyti žodžio laisvę, kištis į nacionalinio transliuotojo kontrolę G. Paluckas kalbėjo LSDP tarybos posėdyje. Jis priminė kelis pastaruosius „valstiečių“ sprendimus.

Pavyzdžiui, nebeteikti neatlygintinai žurnalistams Registrų centro informacijos, siūlymus Seime keisti Lietuvos radijo ir televizijos valdymą. Anot G. Palucko, LRT veiklą tiriančios Seimo komisijos išvados – politinės.

„Daugelis tai nurašo atsitiktinumui, techniniams dalykams. Tačiau tai tampa tendencija. Valdantieji tai neigia, bet tokios tendencijos labai aiškiai rodo autoritarines užmačias“, – kalbėjo jis.

G. Paluckas pripažino, kad kairiosios politikos stoka kairiųjų partijų darbotvarkėse atvėrė vartus įvairiems populistams ir vylėsi, kad taip nenutiks dešiniojo politinio spektro pusėje.

„Konservatoriai tarybos posėdyje iškilmingai pranešė, kad ruošiasi judėti į kairę. Tai skamba kaip anomalija. Jie sako būsią žmonių partija, bet, norint būti žmonių partija, reikia mylėti žmones, o tos meilės žmonėms pas konservatorius nepastebiu – nebuvo jos anksčiau, nėra ir dabar“, – sakė G. Paluckas.

Jo nuomone, kalbėti apie žmonių partijos vardą konservatorius skatina išskaičiavimas. „Mes niekada neleidžiame sau menkinti žmonių, kurie balsavo už valdančiuosius, tuo metu konservatorių retorikoje menkinimo – apstu. Tai – skaldanti, o ne vienijanti partija“, – minėjo G. Paluckas.

Anot LSDP pirmininko, konservatoriai turėtų rimtai vertinti vieno iš kandidatų į prezidentus sumanymus steigti naują judėjimą, konsoliduoti įvairius tautinius sambūrius – politinio spektro dešinėje tokiu atveju atsirastų atsvara sueuropėjusiems konservatoriams.

LSDP netrukus viešai pristatys Socialdemokratinę viziją Lietuvai iki 2024 metų – pasiūlys alternatyvą vyraujančiam neoliberaliam keliui, tarybos posėdyje pranešė G. Paluckas.

„Tai bus naujas socialinis ekonominis modelis, kuris keistų pagrindinę diskusijų kryptį apie tai, kokia yra valstybės paskirtis. Valstybės turtėjimas negali būti savitikslis. Valstybės turtėjimas turi būti nukreiptas ir matuojamas pagal tai, kiek jis sukuria galimybių“, – pabrėžė LSDP pirmininkas.

Nepaisant BVP augimo, Lietuvoje nelygybės mastai yra sukrečiantys. „Socialdemokratai pateiks realią alternatyvą. O konservatoriai, jei nori demonstruoti savo kairumą, galės palaikyti mūsų pasiūlytą naują socialinį ekonominį modelį – pasižiūrėsime, ar jie išdrįs savo kairumą demonstruoti veiksmais“, – kalbėjo jis.

Susiję straipsniai

Close