G. Paluckas: Užimtumo tarnyba neturėtų remti kosmoso programų

G. Paluckas: Užimtumo tarnyba neturėtų remti kosmoso programų

Užimtumo tarnybai paskelbus kvietimą teikti paraiškas gauti subsidijoms, skirtoms pradedantiems verslą, socialdemokratai abejoja, ar tokia šios tarnybos veikla atitinka jos uždavinius ir ar pinigai čia naudojami pagal paskirtį.

„Užimtumo tarnyba paskelbė konkursą: pradedantieji verslą kviečiami prašyti paramos, o pirmenybė teikiama technologinį ar žaliąjį atsinaujinimą skatinančioms darbo vietoms.

Nedaug trūksta, kad Užimtumo tarnyba užsiimtų kosmoso programa“, – komentuoja Seimo Ekonomikos komiteto vicepirmininkas Gintautas Paluckas.

Pasak socialdemokrato, keista, kad Užimtumo tarnyba praktiškai perima kitų institucijų, tokių kaip Inovacijų agentūra, funkcijas ir ima rūpintis parama verslui, gal net verslo inovacijomis.

G. Paluckas abejoja, ar sėkmingo verslo rėmimas turėtų būti Užimtumo tarnybos prioritetas.

„Viceministro žodžiais, parama skiriama „dirbantiems ir uždirbantiems“.

Jis pateikė pavyzdžių, kur nukeliavo ta finansinė parama. Paramą gavo grožio salonas, nes naudos lazerį, ir buhalterė, nes pirko kompiuterį darbui nuotoliu“, – stebisi socialdemokratas.

„Gal ir puiku, bet kaip tai susiję su nedarbo mažinimu, nekalbant apie „technologinį atsinaujinimą“?

Ar Užimtumo tarnyba dar kada nors sugrįš prie savo pagrindinio darbo – pagalbos bedarbiams, ypač ilgalaikiams? O gal jau nutarta, kad nedarbo problemos Lietuvoje nebėra?“ – klausia G. Paluckas.

Socialdemokrato nuomone, Užimtumo tarnyba žengė į sritį, kurioje neturi kompetencijų – tokiai paramai skiriamos lėšos turėtų būti nukreipiamos į Inovacijų agentūros ar INVEGOS programas.

Close