G. Paluckas: tai, ką Vyriausybė planuoja daryti Klaipėdoje – nusikaltimas

G. Paluckas: tai, ką Vyriausybė planuoja daryti Klaipėdoje – nusikaltimas

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad Vyriausybė, ir toliau svarstydama galimą geležinkelio plėtros projektą iškertant dalį Klaipėdos Girulių miško, veikia prieš žmonių valią.

Pasak G. Palucko, Vyriausybė remiasi ekonominiais argumentais, o klaipėdiečių nuomonės nesiklauso.

„Yra veikiama prieš žmonių valią. Klaipėdiečiai pasakė, kad tokios geležinkelio plėtros mieste, kuris ir taip kenčia nuo didelės taršos, nenori. O Vyriausybė, užuot svarsčiusi galimas išeitis, kurios nepakenktų miestiečių sveikatai, toliau stumia savo sumanymus“, – sako G. Paluckas.

Socialdemokratų lyderio teigimu, Susisiekimo ministerijos pateikti projektai dėl Klaipėdos geležinkelio mazgo infrastruktūros plėtros Giruliuose turi būti nedelsiant atmesti.

„Kirsti mišką, didinti taršą ir triukšmą Klaipėdos mieste yra nusikaltimas – juk taip yra trumpinami žmonių gyvenimai, rizikuojama jų sveikata. Visi tie projektai, kur kalbama apie taršios pramonės plėtrą Klaipėdos mieste, turi būti peržiūrėti. O dabar lipama per žmonių galvas, nesiklausoma“, – teigia G. Paluckas.

Anot politiko, geležinkelio ir uosto plėtrai yra alternatyvų: giliavandenį uostą galima vystyti šalia Būtingės, o geležinkelio mazgą įkurdinti miesto prieigose, tarkim, netoli Kopūstų kaimo.

Į Vyriausybę su prašymais persvarstyti geležinkelio plėtros planus prieš kurį laiką kreipėsi Klaipėdos bendruomenių asociacija ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga.

Primename, kad pirmadienį Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje siūloma atsisakyti planuojamos Melnragės Girulių miško teritorijoje Pauosčio kelyno plėtros ir numatyti pagrindinę Klaipėdos centrinės stoties iškraustymo vietą – Kopūstų kaimą.

Susiję straipsniai

Close