G. Paluckas: tai, ką dėl minimalios algos jaunimui siūlo daryti verslas – visiškas absurdas

G. Paluckas: tai, ką dėl minimalios algos jaunimui siūlo daryti verslas – visiškas absurdas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas Trišalėje taryboje teikiamą ir šiandien svarstomą siūlymą diferencijuoti minimalią algą pagal amžių vadina absurdišku.

Pasak G. Palucko, minimali alga Lietuvoje (450 eurų „į rankas“) yra tokia, iš kurios ir taip neįmanoma pragyventi, taigi daliai žmonių ją dar mažinti būtų nepateisinama.

„Siūlymas yra absurdiškas. Štai skamba argumentas esą „taip yra užsienyje“. Tačiau išvystytose ekonomikose minimali alga leidžia pragyventi, yra dvigubai didesnė nei Lietuvoje. Tuo metu pas mus niekas iš minimalios algos nepragyvena. Todėl žmonės emigruoja arba ieško išeičių dirbdami per du ar tris darbus“, – sako G. Paluckas.

LSDP lyderis teigia, kad skambantys argumentai, kodėl minimalią algą reikia diferencijuoti, yra niekiniai.

„Kalbama, kad jaunimui tai būtų tam tikri mainai. Suprask, įgaus patirties, nors ir dirbdami tą patį darbą už mažiau. Tai yra absoliučios pasakos ir nesąmonės. Apie kokią patirtį galime kalbėti, kai dirbamas nekvalifikuotas darbas? Tokiais ir panašiais pasiūlymais tik mažinama jaunimo motyvacija dirbti“, – teigia G. Paluckas.

Minimalią algą ir mažiau Lietuvoje šiuo metu gauna apie 130 tūkst. žmonių.

Remiantis Darbo kodeksu, minimali mėnesio alga darbuotojui gali būti mokama tik už nekvalifikuotą darbą.

Siūlymą diferencijuoti minimalią algą pagal amžių į Trišalės tarybos posėdžio darbotvarkę įtraukė Lietuvos verslo konfederacija.

Susiję straipsniai

Close