G. Paluckas: slidinėjimo centrai ir daugelis kitų verslų karantino metu gali veikti, jei laikosi reikalavimų

G. Paluckas: slidinėjimo centrai ir daugelis kitų verslų karantino metu gali veikti, jei laikosi reikalavimų

Opozicinės Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas sako, kad Vyriausybė turėtų atsižvelgti į Slidinėjimo centrų asociacijos prašymą leisti šiems atnaujinti veiklą, taip pat ragina peržiūrėti karantino draudimus smulkiesiems prekybininkams ir paslaugų teikėjams.

„Žmonės eina ir eis į lauką, namie lyg narvuose užsidarę tikrai nesėdės. Jeigu jau žmonės eina į lauką, tai valdžios užduotis – minimizuoti galima užkrato riziką. Chaotiškas masinis būriavimasis parkuose yra daug rizikingesnis ir mažiau kontroliuojamas nei, tarkime, slidinėjimo centruose, kur būtų aiškus asmuo, atsakingas už  tvarką ir pažeidimų prevenciją", - teigia G. Paluckas.

Pasak G. Palucko, leidus veikti slidinėjimo centrams, galima būtų suderinti ir ūkinę komercinę veiklą, ir užtikrinti, kad veiklos metu būtų laikomasi visų reikalingų taisyklių.

Socialdemokratų partijos pirmininkas taip pat siūlo kuo greičiau peržiūrėti karantino apribojimus smulkiesiems prekybininkams ir paslaugų teikėjams. Jo teigimu, galiojantys karantino reikalavimai šiuo metu yra diskriminuojantys.

„Turi keistis požiūris į karantino draudimus. Ir juokinga, ir absurdiška, kad daliai verslų, kurie gali kontroliuoti užsikrėtimo riziką ir laikytis visų būtinų reikalavimų, veikti yra draudžiama. Tuo metu didiesiems prekybos centrams viskas galima. Akivaizdu, kad valdžios taikomos priemonės kai kuriais atvejais yra netaiklios ir beprasmės, o tai mažina pasitikėjimą valdžios gebėjimu mąstyti blaiviai", - komentuoja G. Paluckas.

Slidinėjimo centrų asociacija, vienijanti įstaigas Vilniuje, Anykščiuose, Ignalinoje, Klaipėdos, Plungės, Šilalės rajonuose, pirmadienį pranešė pateikusi prašymą Vyriausybei „skubos tvarka svarstyti slidinėjimo centrų veiklos ribojimų panaikinimą".

Asociacijos kreipimesi akcentuojama, kad kaimyninėse ir kitose užsienio šalyse šiuo metu slidinėjimo centrai veikia taikydami išankstines rezervacijas, klientų skaičiaus ribojimą – būtent tokių priemonių ketinama laikytis ir Lietuvoje.

Susiję straipsniai

Close