G. Paluckas siūlo koreguoti nacionalinio saugumo strategiją

G. Paluckas siūlo koreguoti nacionalinio saugumo strategiją

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas siūlo koreguoti nacionalinio saugumo strategiją į ją įtraukiant nuostatą, kad valstybė turėtų adekvačius gebėjimus pasigaminti pagrindinius maisto produktus.

„Kai sienos užsidaro, šalims, nesugebančioms pasigaminti reikiamo maisto kiekio, kyla realus pavojus jo pristigti. Tai yra nacionalinio saugumo reikalas, kad šalis turėtų adekvačius gebėjimus pasigaminti pagrindinius maisto produktus – pieną, mėsą, grūdus ir pan. Kitaip tariant, mūsų žemės ūkis turi tapti nacionalinio saugumo reikalu“, - teigia G. Paluckas.

Mūsų žemės ūkis turi tapti nacionalinio saugumo reikalu.

Socialdemokratų lyderis pastebėjo, kad panašiu keliu suka ir kitos šalys, krizių metu siekdamos užtikrinti maisto tiekimo grandines.

„Pasikeitęs pasaulis rodo, kad maisto tiekimo kanalų užtikrinimas yra gyvybiškos svarbos. Mes įsivaizduojame, kad štai maisto galėsime atsivežti iš lenkų, ispanų. Tačiau kas nutiks, jei jiems patiems trūks darbo rankų ar kitos šalys pradės kaupti maisto atsargas? Turime pasirūpinti, kad baziniai šalies poreikiai būtų patenkinti“, - pabrėžia G. Paluckas.

Apie šalies aprūpinimą maistu ir galimybę kaupti maisto rezervą yra užsiminęs prezidentas Gitanas Nausėda.

Pasak šalies vadovo, yra galimybė kaupti valstybės rezervą ir taip garantuoti nepertraukiamą maisto produktų tiekimą „visais scenarijais“.

„Koronaviruso pandemija dar labiau išryškino žemės ūkio svarbą, nes aprūpinimas būtinais maisto produktais ekstremalios situacijos sąlygomis yra vienas svarbiausių valstybės uždavinių. Lietuvos žemės ūkis yra stiprus ir gali ne tik patenkinti vietos poreikius, bet ir dirbti eksportui, ir tą darys ateityje“, - yra sakęs G. Nausėda.

Susiję straipsniai

Close