G. Paluckas siūlo imtis vaikų užimtumo programos – stovyklas ir būrelius apmokėtų valstybė

G. Paluckas siūlo imtis vaikų užimtumo programos – stovyklas ir būrelius apmokėtų valstybė

Socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas Vyriausybei siūlo įgyvendinti nacionalinę vaikų užimtumo programą – šią vasarą kompensuoti vaikų stovyklas ir būrelius.

Pasak G. Palucko, tai būtų reali pagalba nuo karantino nukentėjusioms šeimoms, auginančioms vaikus.

„Užimtumas šiuo metų laiku nėra kažkoks pasirinkimas, o būtinybė visoms šeimoms, kurios turi vaikų. Vasaros neišvengsi, vaikų atostogų taip pat, o į darbą turi eiti. Ką daryti su vaikais? Valstybė neturi palikti šitos problemos vienoms šeimoms ir rinkai, kuri galbūt kažkam kažką parduos, jei šie turės pinigų. Turi būti sukurta nacionalinė programa ir vykdomas valstybės užsakymas, kad visiems, neturintiems senelių ar kitų alternatyvų, būtų galima pasinaudoti paslauga“, – sako G. Paluckas.

Didmiesčiuose šios paslaugos brangios, dažnai neįperkamos. O mažuosiuose miestuose bėda ta, kad ten nėra pasiūlos. Vyriausybė gali išpirkti tas paslaugas kiekvienam vaikui.

LSDP pirmininko teigimu, tokios programos įgyvendinimo turėtų imtis Vyriausybė, užsakydama ir išpirkdama reikiamas paslaugas.

„Kalbu apie vasaros vaikų stovyklas ir būrelius, kuriuos, nelygu šeimoje augančių vaikų skaičius, valstybė galėtų kompensuoti. Didmiesčiuose šios paslaugos brangios, dažnai neįperkamos. O mažuosiuose miestuose bėda ta, kad ten nėra pasiūlos. Vyriausybė gali išpirkti tas paslaugas kiekvienam vaikui. Ir tai būtų tikslinė, labai aiški parama šeimoms, kurios nukentėjo nuo karantino, taip būtų kuriamos ir darbo vietos“, – teigia G. Paluckas.

Politikas laikosi nuomonės, kad valstybinių užsakymų praktiką valstybė turėtų diegti ir kitose srityse.

„Per valstybines programas, per mūsų visų biudžetą, valstybė turi visus instrumentus ir gali jais naudotis, jei mano, kad yra kažkokių paslaugų poreikis ar darbo vietų trūkumas. Kaip pavyzdys – slaugos paslaugos. Mes visi turime artimų žmonių, kuriems anksčiau ar vėliau reikės pagalbos. Lietuvoje 90% šitų paslaugų yra teikiamos šeimose ir tai daro moterys, ne kas nors kitas. Visa tai galima išspręsti“, – įsitikinęs G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close