G. Paluckas: S. Skvernelis – ne opozicijos lyderis, šį postą jam padovanojo „darbiečiai"

G. Paluckas: S. Skvernelis – ne opozicijos lyderis, šį postą jam padovanojo „darbiečiai“

Opozicinės Socialdemokratų frakcijos narys Gintautas Paluckas teigia, kad „valstietis" Saulius Skvernelis de facto nėra Seimo opozicijos lyderis.

„Opozicijos lyderio postą S. Skverneliui padovanojo Viktoro Uspaskicho „darbiečiai". Taip jam atsidėkota už tai, kad pernai vasarą, kuomet jis buvo premjeru, „darbiečiams" Vyriausybės nutarimu buvo grąžinta dotacija – 1,8 mln. eurų. Tokia yra elementari tiesa", – sako G. Paluckas.

Politikas pažymi, kad dalis Seimo opozicijos atstovų S. Skvernelio nelaiko opozicijos lyderiu.

„Net dalis „valstiečių" frakcijos narių jo nelaiko lyderiu. Kuomet reikia balsuoti už opozicinės darbotvarkės pasiūlymus, su S. Skverneliu kalbėtis nėra prasmės – jis net negali užtikrinti, kad jo atstovaujama „valstiečių" frakcija balsuos", – priduria G. Paluckas.

Seimo „valstiečiai" ir „darbiečiai" opozicijos frakcijų koalicinį susitarimą pasirašė šių metų kovo pabaigoje. Pagal susitarimą, opozicijos lyderio postas atiteko S. Skverneliui.

G. Palucko teigimu, S. Skvernelio reiškiama kritika socialdemokratams dėl to, kad šie nepasirašė opozicinių Seimo frakcijų bendradarbiavimo susitarimo, tėra „politinės konkurencijos" apraiška.

„Mes mąstome savo galva ir, jeigu Seime teikiamas geras siūlymas, jam pritariame. O „valstiečių" frakcija mąsto Ramūno Karbauskio galva. Kai jie išmoks mąstyti savarankiškai, tada bus ir galima kalbėti apie kažkokį galima bendradarbiavimą. O dabar, kuomet sėdi visi kaip klapčiukai ir klusniai vykdo tai, ką liepia R. Karbauskis, nėra prasmės apie tai kalbėti", – vertina G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close