G. Paluckas: rinkimai parodė, kad socialdemokratai – didelė ir stipri jėga

G. Paluckas: rinkimai parodė, kad socialdemokratai – didelė ir stipri jėga

Savivaldos rinkimų pirmojo turo rezultatai rodo, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) išlieka didele ir stipria jėga, teigia partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

  • LSDP rinkimuose iškovojo 262 mandatus ir turės atstovus 56 savivaldybėse.
  • 16-koje savivaldybių socialdemokratų sąrašai surinko daugiau balsų.
  • 5 LSDP atstovaujantys merai išrinkti jau pirmame rinkimų ture
  • Dar 17 kandidatų varžysis antrajame.

„Dėkoju visiems žmonėms, kurie balsavo ir palaikė mus visoje Lietuvoje. Mes branginame kiekvieną balsą. (...) Dėkoju skyriams ir kandidatams, kurie įdėjo daug pastangų ir įrodė, kad įvairūs samprotavimai ir keisčiausi reitingai neturi jokio pagrindo – socialdemokratai yra didelė ir stipri jėga, turinti visuomenės palaikymą“, - pirmadienį Valdovų rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Paluckas.

Partijos lyderis pabrėžė, kad LSDP išlieka politine organizacija, kuri atstovus turės didžiausiame skaičiuje savivaldybių.

„Šiais rinkimais džiaugiamės – paneigėme daugelio skeptikų įsivaizdavimus ir samprotavimus, kad socialdemokratai skilo. Šis klausimas išspręstas kartą ir visiems laikams – nei skilome, nei išsivaikščiojome: esame tvirta struktūra ir balsavimo rezultatai tai rodo“, - komentavo G. Paluckas.

Jis pabrėžė, kad 2015 m. ir 2019 m. rinkimų lyginti negalima – politinis žemėlapis yra gerokai pasikeitęs.

„Pasikeitimai yra esminiai: atsirado „valstiečiai-žalieji“, kurie 2015 m. savivaldoje užėmė labai silpnas pozicijas, atsirado aibė komitetų, kurie kai kuriose savivaldybėse įgavo tam tikrą pagreitį. Kiekvieni rinkimai yra unikalūs“, - aiškino G. Paluckas.

LSDP pirmininkas, vertindamas rezultatus didžiuosiuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – sakė, kad šie atvejai yra dėsningi. „Šie rinkimai unikalūs ta prasme, kad kandidatų ir sąrašų gausa labai stipriai išbarstė balsus“, - minėjo jis.

Anot G. Palucko, šių miestų skyriai demokratiškai spręs, ką daryti toliau, tačiau, anot jo, socialdemokratams didžiuosiuose miestuose „reikia surasti savo veidą“.

Jis pridūrė, kad didžiuosiuose miestuose konkurencinė kova buvo labai didelė, kitos partijos skyrė didesnius administracinius ir piniginius resursus rinkimams. Tuo metu socialdemokratai resursus nukreipė į kitas savivaldybes.

Susiję straipsniai

Close