G. Paluckas ragina nedelsiant spręsti druskininkiečių klausimą: „Beveik 400 darbuotojų tapo aklo sankcijų taikymo įkaitais“

G. Paluckas ragina nedelsiant spręsti druskininkiečių klausimą: „Beveik 400 darbuotojų tapo aklo sankcijų taikymo įkaitais“

Beveik keturi šimtai Druskininkų sanatorijos „Baltarusija“ darbuotojų liko be vienintelio pajamų šaltinio. Darbuotojai atsidūrė tokioje situacijoje dėl pritaikytų ES sankcijų, kai be jokių išankstinių įspėjimų buvo įšaldytos įstaigos sąskaitos.

„Druskininkuose veikiančios sanatorijos veikla yra teisėta ar nėra kaip nors ribojama, o dėl taikomų sankcijų Baltarusijai dabar nukenčia Lietuvos piliečiai, daugiausia druskininkiečiai ir aplinkinių rajonų gyventojai, dirbantys šioje sanatorijoje. Neadekvatu, kai valdantieji imasi garsiai organizuoti, kelių dešimčių tautiečių pargabenimą lėktuvais į Lietuvą, tačiau aklai taikant sankcijas Baltarusijos režimui, užsimerkiama neieškant išeičių, kaip pagelbėti keliems šimtams mūsų piliečių, gyvenančių ir dirbančių Lietuvoje“, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Baltarusijos“ sanatorija yra Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, kuri mokėjo visus mokesčius pagal Lietuvos Valstybės įstatymus. Joje  dirba  393 žmonės. Didžioji dalis, apie 350 darbuotojų, yra Lietuvos piliečiai, o kiti – turi leidimą pastoviai gyventi Lietuvoje.

Pasak G. Palucko, Lietuvos bankas, turėdamas instrumentus kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija galėtų dar šiandien išspręsti klausimą dėl darbuotojų atlygio, tačiau nesigirdi jokių iniciatyvų iš valdančiųjų.

Socialdemokratai argumentuoja, kad „Baltarusijos“ sanatorija yra Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, kuri mokėjo visus mokesčius pagal Lietuvos įstatymus. Joje  dirba  393 žmonės. Didžioji dalis, apie 350 darbuotojų, yra Lietuvos piliečiai, o kiti – turi leidimą pastoviai gyventi Lietuvoje. Sanatorija patenka į penketuką didžiausių Druskininkų savivaldybės mokesčių mokėtojų, o 2018 metais buvo 28-ta pagal dydį mokesčių mokėtoja visoje Lietuvoje, šalies biudžetui pervedusi maždaug 1 mln. eurų mokesčių.  Šiais metais dėl pandemijos sanatorija „Baltarusija“ buvo įtraukta į pandemijos paveiktų įmonių sąrašą,  daugelis darbuotojų buvo prastovose.

„Įstaigai patekus į sankcijų sąrašą, sanatorijos darbuotojai – medikai, pedagogai, virėjai, padavėjai, kambarinės ir kitas aptarnavimo srities personalas – sunkiai verčiasi ir teisėtai viliasi valstybės pagalbos piliečiams, ne savo valia patekusiems į keblią situaciją. Sanatorijoje daug darbuotojų, auginančių vaikus, vienišų mamų, priešpensijinio amžiaus asmenų, kurie be darbo užmokesčio sanatorijoje negauna kitų pajamų. Todėl jų klausimą raginu spręsti nedelsiant“, - sako socialdemokratų partijos pirmininkas.

Susiję straipsniai

Close