G. Paluckas: keista, kai valstybė viena ranka atima darbo vietas, o kita - jas duoda

G. Paluckas: keista, kai valstybė viena ranka atima darbo vietas, o kita – jas duoda

Kalbama apie didesnį dėmesį regionams, tačiau „Sodros“, Užimtumo tarnybos skyriai yra centralizuojami, urėdijų reforma taip pat prisidėjo prie papildomo centralizavimo, todėl atrodo keista, kai valstybė atima darbo vietas, o paskui kalba apie regionų gaivinimą, „Žinau, ką renku“ organizuotoje diskusijoje „Kokių pokyčių regionuose atneš savivaldybių rinkimai?“ kalbėjo Gintautas Paluckas.

„Sutinku, jog mokesčių inspektorių yra pernelyg daug, bet jie gali tapti konsultantais ir konsultuoti mažą, vidutinį verslą, ar startuolius“, - komentuodamas tinklų optimizavimą teigė socialdemokratų partijos pirmininkas.

Norint padidinti investicijas regionuose, anot G. Palucko, reikia joms suteikti daugiau laisvės, visų pirma kalbant apie disponavimą žemės sklypais, kurie dabar priklauso valstybei.

„Kreipiuosi į Seimą: atiduokite savivaldybėms jų žemės plotus. Atėjęs investuotojas renkasi privatų sklypą savo įmonei, nes savivaldybė nieko negali pasiūlyti. Suteikite žemę savivaldybėms ir ji pritrauks investicijas į savivaldybę.

 

Reikia daugiau paslaugų, ar mažiau? Sprendimai yra du: dviejų su puse miestų Lietuva, arba per biudžetą, per normalią reformą, susitelkiame ir suteikiame tinkamas sąlygas gauti sveikatos apsaugą ir tinkamą švietimą visiems.

 

Dėl privataus sektoriaus paslaugų suteikimo. Salininkuose (Vilniaus miesto dalis, red. past.) nėra šeimos gydytojo kabineto, nes paprasčiausiai neapsimoka ekonomiškai. O žmonėms? Regionuose išvengiamas mirtingumas yra aštuonis kartus didesnis nei Vilniuje.  Tai reikia daugiau paslaugų ar mažiau? Sprendimai yra du: dviejų su puse miestų Lietuva arba per biudžetą, per normalią reformą susitelkiame ir suteikiame tinkamas sąlygas gauti sveikatos apsaugą ir tinkamą švietimą visiems“, - replikuodamas į kitų diskusijos dalyvių raginimus teikti daugiau privačių paslaugų savivaldoje sakė G. Paluckas.

Kalbėdamas apie sveikatos priežiūrą, LSDP pirmininkas teigė, jog sveikatos priežiūros sferoje sprendimai galėtų būti priimami regioniniu lygmeniu. Juos priimtų, tarkime, Švedijos pavyzdžiu renkama regioninė taryba. Tai, kad į Santariškių klinikas ligoniai vežami ir kepenų persodinimui, ir apendikso operavimui, G. Palucko manymu, yra nesuprantama: pastaroji operacija turėtų būti atliekama regioninėje ligoninėje.

Savivaldybėse reikalinga ne administracinė reforma, bet politinė – minėtų regionų tarybų tiesioginius rinkimus, nes tuomet tai leistų demokratiškai valdyti ir spręsti iškylančias problemas.

„Prisiminkime vieną iš pagrindinių praeitos regionų perspektyvos akcentų – 300 000 darbo vietų. Iš jų sukurta tik apie 10%. Jeigu norime, kad žmonės liktų gyventi regionuose, reikia kurti nuolatines darbo vietas, o ne tokias, kurios išnyksta sutvarkius miesto aikštę, - teigė G. Paluckas. – Kitas dalykas, kuris labiau įtrauks vietos gyventojus, yra vietos referendumai. Mes siūlome dalyvaujamąjį biudžetą – gyventojai patys pasirinks prioritetus.“

Susiję straipsniai

Close