G. Paluckas įvertino valdančiųjų darbą per ketverius metus: tai buvo eksperimentas

G. Paluckas įvertino valdančiųjų darbą per ketverius metus: tai buvo eksperimentas

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas, apibendrindamas valdančiųjų darbą per ketverius metus, sako, kad tai buvo eksperimentas žaidžiant žmonių likimais.

„Tai buvo eksperimentas įvairiose viešojo gyvenimo srityse. Urėdijų reforma, ministerijų reforma, etatinis pedagogų darbo užmokesčio klausimas ir taip toliau. (...) Eksperimentai dalijant pinigus, darbo paieškų išmoka ir pan. Visa tai lėmė dar didesnį žmonių nenorą dirbti.

Jeigu kas jūsų klaus, kodėl reikia rinktis socialdemokratus, galite sakyti nuoširdžiai: socialdemokratai yra tie, kurie neeksperimentuoja žmonių likimais“, – LSDP tarybos posėdyje kalbėjo G. Paluckas.

LSDP pirmininkas pabrėžė, kad valdančiųjų lengva ranka dalijamos įvairios išmokos sukėlė įtampas visuomenėje.

Lietuvos problemos kyla iš užimtumo, todėl partijos rinkimų programoje akcentuojame visuotinį užimtumą ir darbo vietų kūrimą.

„Pasirodo, sudėjus visas išmokas, kurios dalijamos, galutinė suma nuo minimalaus darbo užmokesčio tesiskiria 40 eurų. (...) Einama pavojingu keliu: mėginama sukurti gerovės valstybę iš skolintų lėšų, iš išmokų lietaus. Niekur gerovės valstybės nebuvo sukurtos tokiu būdu“, – pabrėžė G. Paluckas.

Daugelis Lietuvos problemų, pasak G. Palucko, kyla iš žmonių užimtumo. Politikas priminė Švedijos socialdemokratų principą: „Visi, kas gali dirbti, turi dirbti“.

„Lietuvos problemos kyla iš užimtumo, todėl partijos rinkimų programoje akcentuojame visuotinį užimtumą ir darbo vietų kūrimą. Ten, kur yra darbo vietų, ten, kur yra infrastruktūra – biblioteka, ligoninė, mokykla – ten yra gyvybė, bendruomeniškumas, pilietiškumas“, – akcentavo G. Paluckas.

LSDP pirmininkas pridūrė, kad būtent visuotinis užimtumas ir darbo vietos yra pagrindinė prielaida bet kokioms dosnioms socialinėms programoms.

„Mes turime ne stebėti procesus iš šalies, o kurti darbo vietas, kad neturėtume didžiulės visuomenės dalies, išstumtos į užribį. Kiekvienas neuždirbtas euras kainuoja: tai ir išlaidos, ir nesukurta ekonominė vertė“, – vertino G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close