G. Paluckas: augantis nedarbas – ir Vyriausybės drakoniškų veiksmų pasekmė

G. Paluckas: augantis nedarbas – ir Vyriausybės drakoniškų veiksmų pasekmė

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas ragina Vyriausybę peržiūrėti dalį dėl pandemijos įvestų apribojimų, antraip nedarbas Lietuvoje ir toliau augs.

„Tie apribojimai, kurie išplatinami kaip privalomos rekomendacijos, pavyzdžiui, kultūros ir sporto renginiams reiškia viena: tokie renginiai nevyks, nes Vyriausybės reikalavimai dėl kiekvieno lankytojo užregistravimo ir susodinimo dviejų metru atstumu yra neįgyvendinami. Taigi nedarbas kils, nes kultūros, sporto renginių organizavimas yra išbraukiamas“, – sako G. Paluckas.

Užimtumo tarnybos duomenimis, nedarbo lygis šalyje siekia 13,7 proc. – rugsėjo 1 d. registruota 235,6 tūkst. darbo neturinčių asmenų.

G. Palucko teigimu, jeigu Vyriausybė savo reikalavimų nepakeis, darbo ieškančiųjų žmonių Lietuvoje ateityje daugės.

„Vyriausybės kova su koronavirusu drakoniškomis priemonėmis yra neadekvati. Vėl brendama į tą pačią upę, kuri jau padarė didžiulę ekonominę ir socialinę žalą. Visuomenė pirmos koronaviruso bangos yra išmėginta, pilietiškumo lygis aukštas. Vadinasi, žmonėmis reikia pasitikėti labiau. Kultūros ir sporto renginiai galėtų vykti, jeigu žmonės dėvi kaukes, dezinfekuoja rankas ir panašiai. Tokios priemonės būtų tinkamos situacijai“, – teigia G. Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, Vyriausybė galėtų remtis Švedijos pavyzdžiu.

„Visi suprantame, kad virusas yra aplink, todėl visi turime saugotis ir protingai elgtis. Tačiau visa tai turi būti daroma taikant tinkamas priemonės, o ne tokias, kurios niekaip nesprendžia problemų. Jei Vyriausybė neperžiūrės sprendimų, visiškai nusmukdysime aptarnavimo, sporto, kultūros ir sveikatos sektorius“, – vertina G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close