G. Paluckas: A. Verygos sprendimas neleisti gydytojams dirbti rajoninėse ligoninėse – nusikaltimas

G. Paluckas: A. Verygos sprendimas neleisti gydytojams dirbti rajoninėse ligoninėse – nusikaltimas

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas teigia, kad uždraudęs gydytojams dirbti rajoninėse ligoninėse, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga „nusikalto žmonėms“.

„A. Verygos sprendimas neleisti gydytojams dirbti rajoninėse ligoninėse yra nusikaltimas prieš žmones. Visiems puikiai žinoma, jog kaip pagrindinę darbovietę daugelis gydytojų renkasi didesnes ligonines, nes ten didesnis pacientų srautas, didesnė ir geresnė praktika. Tačiau jie atlieka ir, galima sakyti, visuomeninę misiją, papildomas darbo valandas dirba rajoninėse ligoninėse, suteikia kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas rajonų žmonėms“, – sako socialdemokratų lyderis.

Toks sprendimas, kurį priėmė ministras, yra nepateisinamas, neargumentuotas ir, galima manyti bei įtarti, tai yra tęstinis mėginimas susidoroti su rajoninėmis ligoninėmis.

Pasak G. Palucko, tokie ministro žingsniai parodo, jog jis vis dar siekia ligoninių rajonuose uždarymo ir „savo įsivaizduojamo“ sveikatos apsaugos sistemos reformos įgyvendinimo.

„Toks sprendimas, kurį priėmė ministras, yra nepateisinamas, neargumentuotas ir, galima manyti bei įtarti, tai yra tęstinis mėginimas susidoroti su rajoninėmis ligoninėmis, ko nepavyko padaryti praėjusiais metais, kai opozicija šiuos žingsnius labai protingai ir pelnytai užblokavo.

Sveikatos priežiūros paslaugos rajonuose turi būti plečiamos, o ne mažinamos, nes visi žmonės Lietuvoje yra lygūs. Visi nusipelno geros sveikatos priežiūros“, – tvirtina LSDP pirmininkas.

Susiję straipsniai

Close