Renginiai

21Sau Mobingas arba ką daryti, jei darbe tave „ėda“?

Mobingas arba ką daryti, jei darbe tave „ėda“?

Pastaraisiais metais žodį „mobingas“ girdėjo beveik kiekvienas. Ir, visgi, kas tai yra?
Mobingas apibrėžiamas kaip nepagrįsta darbo, asmens, jo pažiūrų kritika, apkalbos, užduočių, viršijančių aukos sugebėjimus, skyrimas, sveikatai kenksmingas darbas ir t.t. Lietuvoje tai nėra naujas reiškinys, tačiau pakankamai neseniai išdrįsta apie tai kalbėti viešai ir ypatingai dažnai ši problema išryškėja sveikatos apsaugos sektoriuje.
Tačiau mobingas nėra tik viešojo sektoriaus problema, o dabar egzistuojantis teisinis reguliavimas nesuteikia jokios teisinės apsaugos tai patiriantiems.
Jau greitai tai gali pasikeisti - Seime registruota Darbo kodekso pataisa, kuri įvestų mobingo sampratą kaip vieną iš psichologinio smurto darbe kategorijų, o jį patiriantiems asmenims užtikrintų deramą teisinę apsaugą bei galimybę apsiginti dėl asmens garbę ir orumą žeminančių apraiškų.
Išsamiau apie tai, kas yra mobingas ir kokių priemonių imtis su juo susidūrus, kalbėsime su pataisų iniciatoriumi Seimo nariu, LSDP pirmininku Gintautu Palucku bei mobingą patyrusiu darbuotoju Mindaugu Kluoniu. Pokalbį moderuos istorikas Laurynas Šedvydis.
Transliacija vyks LSDP Facebook (https://www.facebook.com/socdemai).

Detalės

Pradžia
Sau 21, 2021 17:00
Pabaiga
Sau 21, 2021 18:30
Renginio tipas

Organizatorius

Vieta

Visi renginiai

Close