Renginiai

08Kov #Kovo8Kasdien – veiksmo savaitė už moterų teises

#Kovo8Kasdien – veiksmo savaitė už moterų teises

Tarptautinę moterų dieną, kuri visame pasaulyje minima kovo 8-ąją, šiemet pažymėsime kitaip – visa savaite renginių, kuriuos jungs grotažymė #kovo8kasdien
Visą savaitę, kiekvieną darbo dieną, pradedant kovo 8-ąja, socialdemokratai rinksis prie Lenkijos Respublikos ambasados Vilniuje išreikšti solidarumo su Lenkijos moterimis, kovojančiomis už savo reprodukcines teises. Stebėkite veiksmą feisbuke!
Veiksmo savaitės įžangai - Margaritos Jankauskaitės vedama diskusija „Ar modernybė yra tapusi Lietuvos moterų kasdienybe?“: https://fb.watch/40qzDpd8kp/
Programa:
Kovo 8 d.
9.30: Lietuvos socialdemokratų partijos spaudos konferencija Seime „Moterų teisės ir finansinė nepriklausomybė – Lietuvos pažangai“. Kalbės: laikinasis LSDP pirmininkas Mindaugas Sinkevičius, Seimo nariai Orinta Leiputė, Gintautas Paluckas, Algirdas Sysas ir Dovilė Šakalienė.
Kovo 9 d.
17.30: Pokalbis. Pandemijos patirtys: moterys su negalia ir moterys, auginančios vaikus su negalia. (Netrukus paskelbsime FB renginį.)
Kovo 10 d.
17.30: Pokalbis. Pandemijos patirtys: priežiūros, slaugos ir aptarnavimo sektoriuose dirbančios moterys. (Netrukus paskelbsime FB renginį.)
Kiti renginiai
Kovo 8 d.
10.00: Seimo laikinosios Vystomojo bendradarbiavimo, reprodukcinės sveikatos ir teisių grupės pirmininkė Dovilė Šakalienė kartu su grupės nariais rengia spaudos konferenciją, kurioje bus pristatytas Moterų teisių manifestas. Čia bus paskelbtas ir kreipimasis į Lietuvos vyriausybę dėl paramos ir pagalbos Lenkijos moterims. (Netrukus paskelbsime nuorodą.)
Kovo 10 d.
11.30: Seime rengiama spaudos konferencija apie medikamentinį abortą. Pasisakys Margarita Jankauskaitė, Esmeralda Kuliešytė. (Netrukus paskelbsime nuorodą.)
Kovo 12 d.
16.00: Seime rengiama filmo peržiūra ir diskusija apie radikalius dešiniuosius judėjimus, siekiančius moterų teisių ribojimo. Dalyvauja: Neil Datta, Europos parlamentarų forumo seksualinei ir reprodukcinei sveikatai atsakingasis sekretorius; Joanna Scheuring-Wielgus, Lenkijos Seimo narė, Kultūros ir žiniasklaidos komiteto pirmininko pavaduotoja. Organizuoja Dovilė Šakalienė. (Netrukus paskelbsime nuorodą.)
Lietuvoje kovo 8-oji pirmą kartą paminėta dar 1914-aisiais, moterims siekiant teisės balsuoti rinkimuose. Nuo 2000-ųjų ši data – atmintina diena.

Detalės

Pradžia
Kov 08, 2021 09:30
Pabaiga
Kov 12, 2021 19:00

Organizatorius

Vieta

Visi renginiai

Close