Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

Europarlamentaras J. Olekas: už pavojų vaikų gyvybėms atsakomybę prisiimti turi valstybė

Europos Komisija (EK) su Pasauline sveikatos organizacija (PSO) Briuselyje organizavo Pasaulinį susitikimą dėl skiepijimo. Jo tikslas – atkreipti dėmesį į sėkmingiausią sveikatos apsaugos sistemos priemonę – skiepus ­– kurie pasaulyje gelbsti milijonus gyvybių.

Konferencijoje dalyvavęs Europos Parlamento (EP) narys Juozas Olekas sakė, kad Lietuvoje prastėjant epidemiologinei situacijai profilaktiniai skiepai vaikams turėtų tapti privalomais, o atsakomybę už tai prisiimti turėtų valstybė.

Skiepų suteikiama nauda turi būti prieinama visiems.

„Siekiant mažinti išvengiamų ligų riziką, skiepų suteikiama nauda turi būti prieinama visiems. Ypač – kai kalbama apie privalomuosius profilaktinius skiepus vaikams, kurie turi prigimtinę teisę į gyvybę. Profilaktinė apsauga skiepijant yra pagrįsta moksliniu požiūriu ir šalyse, kuriose savanoriško skiepijimo rodikliai gan aukšti, pavyzdžiui, Nyderlanduose, epidemiologinė situacija yra gera, o tokios priemonės nėra reikalingos. Už kiekvieno vaiko gyvybę ar pavojų jai atsakomybę turi prisiimti valstybė“, – teigia socialdemokratas J. Olekas.

Pasak forumo organizatorių, norint didinti sąmoningumą ir gerinti epidemiologinę situaciją visoje Europoje, būtina skatinti politinę lyderystę pasaulyje ir pasiryžimą skiepytis, užtikrinti, kad visos šalys turėtų parengtas nacionalines imunizacijos strategijas. Taip pat sukurti tvirtas ligų, kurių galima išvengti skiepijantis, priežiūros sistemas, šalinti pagrindines skiepijimo dvejonių priežastis ir didinti pasitikėjimą skiepais.

Taip pat forumo dalyviai skatino naudotis skaitmeninių technologijų galia siekiant stiprinti skiepijimo stebėseną, investuoti į tyrimus nuolat kaupiant duomenis apie vakcinų veiksmingumą ir saugumą, skiepijimo programų poveikį.

Pasaulinis susitikimas dėl skiepijimo organizuotas Europos Sąjungos (ES) sveikatos komisaro Vytenio Andriukaičio iniciatyva. Konferencija rodo ES lyderystę siekiant visuotinio šalių narių įsipareigojimo skiepytis, taip pat skatina politinius įsipareigojimus užtikrinti ligų, kurių galima išvengti skiepijant, prevenciją.

Renginyje apie kovą su dezinformaciją ir skiepų įtvirtinimą ES diskutavo politikai, mokslo, medicinos, pramonės, filantropijos ir pilietinės visuomenės lyderiai iš visos Europos.

Susiję straipsniai

Close