Europarlamentaras J. Olekas: tikrasis egzaminas V. Sinkevičiaus dar tik laukia

Europarlamentaras J. Olekas: tikrasis egzaminas V. Sinkevičiaus dar tik laukia

Seimui delegavus „valstietį“ Virginijų Sinkevičių į Europos Komisiją, vis dar kyla klausimų apie kandidato kompetencijas Europos politikoje, jo „žalumą“. Galutinį sprendimą priims Europos Parlamentas (EP), tad klausymai Strasbūre bus tikrasis egzaminas, sako EP narys Juozas Olekas.

Jis teigia, kad Lietuvos kandidatas galėjo būti stipresnis, juk svarstyta daugiau kandidatūrų.

„Nors „valstiečiai“ ir pats kandidatas potencialą matuoja galimu svarbiu Lietuvai postu Komisijoje, reikia neklaidinti žmonių. Komisija nedirba nei vienai šaliai, nei vienai vyriausybei. Tai iš pagrindų yra draudžiama. Žinoma, po Seimo balsavimo kandidatui norisi palinkėti tvirtesnio pasirengimo ir sėkmės, bet klausymai EP jam tikras egzaminas“, - pabrėžia J. Olekas.

EP narys primena, kad prieš kurį laiką V. Sinkevičius dėstė savo viziją, kurioje pareiškė, jog klimato kaita bei socialinė atskirtis yra skirtingi klausimai.

„Sutinku, kad socialinė atskirtis Lietuvoje įsišaknijusi, todėl Europos socialdemokratų yra sprendžiama iš pagrindų. Bet klimato kaitos, nesiimant priemonių iki 2030-ųjų, nebebus įmanoma sustabdyti. Atšilimo padariniai pirmiausia pasieks socialiai pažeidžiamiausius. EP abu šiuos klausimus sprendžiame kaip tolygiai svarbius, deleguojamas kandidatas turėtų tai suprasti. Dėl tokio požiūrio kyla klausimų dėl deleguojamo kandidato „žalumo“. Europoje „žalieji“ kalba ir apie klimato kaitą, ir apie lyčių lygybę, kai Lietuvoje „žaliųjų“ vyriausybėje tai – tabu“, - sako socialdemokratas J. Olekas

Kandidatų tapti eurokomisarais klausymai EP prasidės rugsėjo pabaigoje, balsavimas dėl visos Komisijos turėtų vykti spalio 22-ąją. Europos Komisiją sudaro 28 Europos Sąjungos šalių – narių deleguoti ir EP patvirtinti komisarai.

Close