Vilija Blinkevičiūtė, sąrašo Nr. 4

Nr. sąraše: 1

Vilija Blinkevičiūtė

1960 metais kovo 3 d. gimiau Šiaurės Lietuvos miestelyje Linkuvoje. Aukso medaliu baigusi Linkuvos vidurinę mokyklą įstojau į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą.

Po studijų 1983 metais buvau paskirta į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją, kurioje išdirbau net 25 metus. Pradėjau nuo revizorės pareigų, vėliau man buvo patikėtos ministerijos sekretorės ir viceministrės pareigos. O 2000-aisiais metais buvau paskirta socialinės apsaugos ir darbo ministre. Šias atsakingas pareigas vykdžiau aštuonerius metus. Nuo 2004-ųjų metų žmonių interesus atstovavau ir Lietuvos Respublikos Seime.

Šį mano gyvenimo laikotarpį vertinu kaip vieną prasmingiausių. Tai buvo Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo sistemos kūrimo bei pasiruošimo narystei Europos Sąjungoje (ES) metas. Įgijau didžiulę profesinės ir politinės veiklos patirtį. Europines aktualijas teko nagrinėti ES Taryboje. Tačiau visuomet labai svarbu buvo bendrauti su žmonėmis visoje Lietuvoje. Tai padėjo priimti nemažai žmonių lūkesčius atliepiančių sprendimų.

Keturiolika metų esu Lietuvos socialdemokratų partijos narė.

2009 metais Lietuvos rinkėjai patikėjo man atstovauti jų ir visų 500 mln. ES piliečių interesams Europos Parlamente. Manau, kad šį pasitikėjimą pateisinau. Priėmėme daug svarbių sprendimų, o aš savo pirmąją kadenciją baigiau būdama 34-oji pagal aktyvumą tarp visų 766 europarlamentarų.

Esu dėkinga Lietuvos žmonėms, jog turiu galimybę tęsti darbą Europos Parlamente ir antroje kadencijoje. 2014 metais EP rinkimuose gavau daugiausia iš visų kandidatų pirmumo balsų.

EP dirbu vienoje didžiausių – Socialdemokratų – frakcijoje. Esu Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė. Tai – aukščiausia pozicija, kurią kada nors užėmė Lietuvoje išrinktas parlamentaras. Taip pat dirbu Užimtumo ir socialinių reikalų bei Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetuose.

MEP Ranking vertinimu, esu aktyviausiai dirbanti Lietuvos europarlamentarė.  

Noriu tęsti pradėtus sėkmingus darbus ir įgyvendinti naujus, kurie padėtų stiprinti socialinę Europą. Per 10 darbo Europos Parlamente metų įgijau daug žinių ir patirties, kurias sieksiu panaudoti.

Close