Diskusija „Prasiskolinusi Lietuva: rekordinių kainų žiemos pasekmės“

Diskusija „Prasiskolinusi Lietuva: rekordinių kainų žiemos pasekmės“

Tarptautinėms organizacijoms koreguojant infliacijos augimo prognozes ir teigiant, jog ji gali augti labiau nei manyta anksčiau, opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) organizuoja diskusiją „Prasiskolinusi Lietuva: rekordinių kainų žiemos pasekmės“, kurioje aptars kainų augimą, energetinį skurdą bei dabartinių ekonomikos procesų galimas pasekmes ateityje.
Sausio mėnesį Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo užsakymu atlikta apklausa parodė, jog vienam iš aštuonių gyventojų trūko pinigų maistui, o vienam iš penkių – mokesčiams ar būsto nuomai. Tuo tarpu, praėjusių metų pabaigos duomenimis, 3 didžiuosiuose Lietuvos miestuose apie 42 tūkst. centralizuoto šildymo paslaugas teikiančių bendrovių klientų buvo įsiskolinę, o žemiau skurdo ribos 2020 m. gyveno beveik 600 tūkst. gyventojų.

Ar po rekordinių kainų žiemos galima tikėtis padaugėsiant žmonių, gyvenančių žemiau skurdo ribos? Ką valstybei reikštų dar didesnis maisto nusipirkti ar mokesčių sumokėti negalinčių asmenų skaičius? Ar šiems procesams jau turėtume pradėti ruoštis? Apie tai ir daugiau kalbėsime su:

  • Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo direktore Aiste Adomavičiene,
  • Vilniaus universiteto Socialinės politikos katedros docente dr. Jekaterina Navicke,
  • Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnu Gintautu Palucku,
  • Diskusiją moderuos filosofas dr. Ruslanas Baranovas.

Tiesioginė transliacija prieinama mūsų Facebook bei YouTube paskyrose.

Susiję straipsniai

Close