Didinami miškų kirtimai, draudimas kūrenti malkomis – abejonių dėl aplinkos ministro daugėja

Didinami miškų kirtimai, draudimas kūrenti malkomis – abejonių dėl aplinkos ministro daugėja

Aplinkos ministerija paskelbė Nacionalinį taršos mažinimo planą, kuriame skelbiama, kad ruošiamasi uždrausti naudoti malkas ar kitą kietą kurą vietovėse, kur yra centrinis šildymas. Maža to, malkomis kūrenamas krosnis ar židinius ketinama apmokestinti.

„Neįtikėtini aplinkos ministro ir Vyriausybės sprendimai. Tai jie didina miškų kirtimus prisidengdami, kad pigins malkas ir biokurą, kurių kainos smarkiai išaugo, tai dabar iš viso malkas uždraus. Kam tada didinami kirtimai? Kieno interesai atstovaujami? Kas gali paneigti, kad ne medienos pramonės?“, – klausia LSDP frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas.

Socialdemokratai, nebe pirmą kartą keldami ministro Kęstučio Navicko kompetencijos ir interesų klausimą, šįkart stebisi aplinkos ministro užmojais paminti gyventojų teisę pasirinkti būsto šildymo būdą ir bandymus priversti juos naudotis monopolininko – šilumos tiekėjo paslaugomis, taip pat nėra paisoma ekonominių gyventojų interesų.

Daugeliui krosnimis besikūrenančių gyventojų, ypač pensininkų, prisijungimas prie centrinio šildymo arba naujų modernių krosnių pirkimas taptų nepakeliama finansine našta – net ir numačius pereinamąjį laikotarpį ar kompensuojant dalį išlaidų.

„Anksčiau sostinės rajonuose – Šnipiškėse ar Žvėryne – nusikalstamos grupuotės padegdavo medinius namus, kad užvaldytų geidžiamus sklypus. Dabar ministras sugalvojo apmokestinti ir uždrausti kūrenti malkomis namų savininkus, kurie turi krosnis ar židinius ir tradiciškai naudoja tą būsto šildymo būdą. Tai kaip galima neabejoti tokio ministro kompetencija ir interesais?“, – svarsto J. Olekas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) deleguotas ministras savo vadovaujamos ministerijos planų paaiškinti negali. „Mes dabar nieko nesiūlome, mes dabar laukiame komentarų. Gausiu komentarus, tada komentuosiu“, – vakar LRT laidai „Panorama“ sakė K. Navickas.

Socialdemokratai pavasario sesijos metu jau inicijavo interpeliaciją ministrui K. Navickui. Vasarą kėlė viešą klausimą premjerui ir Prezidentei dėl miškų kirtimo plotų didinimo. Naujai paskelbti Aplinkos ministerijos planai dėl malkų uždraudimo vėlgi prisideda prie poreikio įvertinti aplinkos ministro veiklą.

Close