Dėl dotacijos „socdarbiečiams“ – arba prezidentės veto, arba Konstitucinis Teismas

Dėl dotacijos „socdarbiečiams“ – arba prezidentės veto, arba Konstitucinis Teismas

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) neatmeta galimybės kreiptis į prezidentę, kad ši valdančiųjų teikiamas politinių partijų finansavimo pataisas vetuotų, taip pat siekti, kad klausimas būtų svarstomas Konstituciniame Teisme.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovai šiandien paskelbė, kad įstatymo pataisos, pagal kurias koalicijos partnerė Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) galėtų pretenduoti į valstybės dotaciją, turėtų būti priimtos dar šią savaitę.

Premjeras Saulius Skvernelis antrino, kad neseniai įsikūrusi LSDDP turi teisę į dalį Lietuvos socialdemokratų partijos gaunamos valstybės dotacijos.

„Premjero samprotavimai yra juokingi. Skubos ir Konstitucijai prieštaraujančių pataisų priežastis yra buitiškai paprasta. „Socdarbiečiams“ reikia pinigų artėjantiems rinkimams, o valstiečiams – sąžinės nekamuojamų balsų už moraliai neteisingą mokesčių sistemos pertvarką. Šiuo atveju – atitiko kirvis kotą. O premjerui belieka sekti pasakas. Manau, prezidentė arba Konstitucinis Teismas grąžins valdančiuosius į realybę ir šią politinės korupcijos praktiką sustabdys“, – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Seimo LSDP frakcijos seniūno pavaduotojas Julius Sabatauskas laikosi nuomonės, kad valdančiųjų siūlomos pataisos – antikonstitucinės. Apie tai užsimenama ir Seimo Teisės departamento pateiktoje išvadoje.

Anot J. Sabatausko, siūlomos pataisos prieštarauja Seimo nario laisvo mandato principui: Seimo Statutas akivaizdžiai nurodo, kad parlamento nariai į frakcijas jungiasi savarankiškai, nevaržomi partinių mandatų. Taip pat siūlomais pakeitimais gali būti pažeidžiamas teisėtų lūkesčių principas.

„Niekas nekeičia žaidimo taisyklių vidury žaidimo. Rinkimai įvyko 2016 metais ir pagal jų rezultatus yra paskirstytas finansavimas. O dabar siekiama viską apversti aukštyn kojomis. Būtų pažeidžiamas ir teisės principas, kad įstatymas atgal negalioja“, – sako J. Sabatauskas.

Visi šie galimi pažeidimai, anot J. Sabatausko, sudaro pagrindą kreiptis į Konstitucinį Teismą.

Susiję straipsniai

Close