Bedantis teisingumas: kodėl bliūkšta korupcijos bylos? Diskusijoje – teisininkai, politikai bei ekspertai

Bedantis teisingumas: kodėl bliūkšta korupcijos bylos? Diskusijoje – teisininkai, politikai bei ekspertai

Bedantis teisingumas: kodėl bliūkšta korupcijos bylos? Diskusijoje – teisininkai, politikai bei ekspertai

Politinės korupcijos byloms teismuose bliūkštant, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį rengia nuotolinę diskusiją, kurioje su ekspertais aptars, ką būtina keisti šalies teisingumo sistemoje.

Dalyviai:

  • Ilgametis baudžiamųjų bylų teisėjas, prokuroras, o dabar advokatas Olegas Šibkovas
  • Teisininkas, Seimo vicepirmininkas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys Julius Sabatauskas
  • Politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto doc. dr. Liutauras Gudžinskas
  • Moderatorius – dr. Laurynas Šedvydis

Kada: balandžio 29 d., penktadienį, 12 val.
Kur: LSDP Facebook ir YouTube paskyrose

Apie ką kalbėsime?

Paskelbus, jog visi įtariamieji „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje išteisinti, visuomenėje kilo didelė pasipiktinimo ir nuostabos banga. Daugybė žmonių negalėjo patikėti, kaip žmogus, sučiuptas su specialiųjų tarnybų pažymėtais grynaisiais pinigais, galėjo būti pripažintas nepažeidęs įstatymo.

Tuo pat metu įsižiebė ir diskusija dėl to, kas, paprastai tariant, yra negerai su Lietuvos teisine sistema. Vieni pylė kaltinimus STT pareigūnams esą netinkamai surinkusiems įrodymus, kiti prokurorams, treti – teisėjų kolegijai, kuri, girdi, priėmė istorinį nuosprendį, skandinantį ir taip žemą pasitikėjimą teismais. „Šokas, pyktis, o galiausiai nusivylimas“ – maždaug tokia nuotaika visuomenėje buvo pasitiktas pirmosios instancijos teismo sprendimas.

Mes primename, kad Lietuva pasižymi pačiu didžiausiu santykiniu kalinių skaičiumi (220 – 100 tūkst. gyventojų) Europos Sąjungoje, tačiau politinės korupcijos atveju jokių realių laisvės atėmimo sankcijų nebuvo pritaikyta. Argi tai ne gera iliustracija „dvigubų standartų" Lietuvos teisingumo sistemoje, apie ką Lietuvos žmonės kalba ir kuo piktinasi? Ar tai ne priežastis to bendro žmonių nusivylimo Lietuvos valstybe, tos konfrontacijos ir susipriešinimo?

Manome, kad svarstytinų priemonių yra daug. Viena vertus, reikia koreguoti politinės korupcijos apibrėžimą, nes dabar – panašu – jos net nebeįmanoma įrodyti. Antra, taip pat sustiprinti prevencijos priemones. Trečia, tikrai svarstyti tarėjų instituto sugrąžinimą. Galų gale, iš tiesų peržvelgti bendrą baudžiamąją politiką.

Ar tikrai nėra taip, kad už menkus nusižengimus grūdame žmones į kalėjimus, kai padarę stambius korupcinius nusikaltimus lieka laisvėje?

Susiję straipsniai

Close