Atvira politinė korupcija - finansinė parama už valdančiųjų palaikymą

Atvira politinė korupcija – finansinė parama už valdančiųjų palaikymą

Valdantieji politinį sezoną Seime pradėjo naujais susitarimais dėl bendro darbo koalicijoje. Vienas pirmųjų bendrų darbų - stumti įstatymų projektus, nesvarbu, kad jie buvo aiškiai įvardinti kaip antikonstituciniai.

Valdančiųjų susitarimai grįsti principu „aš – tau, tu – man“. Pasiskelbę, kad bendrai dirbs ir užtikrins sprendimų priėmimą Seime, „valstiečiai“ iškart susimoka sąjungininkams socdarbiečiams už palaikymą. Šiuo atveju, tiesiai šviesiai – eurais.

Jau nuo pavasario valdantieji buldozeriu stumia politinių partijų įstatymo pakeitimus, kurie išimtinai skirti socdarbiečių finansavimui. Seimo nariai projektą taip ir vadina – „socdarbiečių finansavimo įstatymu“.

Niekas nekeičia žaidimo taisyklių vidury žaidimo

„Pavadinimas „politinė korupcija“ visiškai atitinka šio įstatymo projektą. Visi matome, kad įstatymas skirtas tiems, kurie nuėjo palaikyti valdančiųjų ir dabar jiems reikia suteikti finansinę paramą“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Prezidentūra jau įvardijo, kad stumiamas įstatymas – antikonstitucinis. Dotacijos partijoms skiriamos pagal tai, kiek rinkėjų balsų per rinkimus gavo partija. Socdarbiečiai kaip partija nedalyvavo rinkimuose ir jų sąskaitoje nulis rinkėjų balsų, atitinkamai ir nulis dotacijos eurų. Tačiau socdarbiečiai bando atsikąsti kąsnį nuo socialdemokratų dotacijos. Jeigu tai būtų teisėta, tuomet galbūt galėtų kąsti ir nuo darbiečių – juk pavadinime ir partijos sudėtyje yra ir darbiečiai. Socialdemokratai pirmiausiai kreipsis į LR prezidentę dėl šio įstatymo pakeitimų vetavimo, o dėl pagrindinio šalies įstatymo neatitikimo – į Konstitucinį teismą.

 „Niekas nekeičia žaidimo taisyklių vidury žaidimo. Rinkimai įvyko 2016 metais ir pagal jų rezultatus yra paskirstytas finansavimas. O dabar siekiama viską apversti aukštyn kojomis. Būtų pažeidžiamas ir teisės principas, kad įstatymas atgal negalioja“, – sako socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close