Aloyzas Sakalas. Kaip du garbūs politikai pakliuvo į žinių agentūros VPP spąstus

Aloyzas Sakalas. Kaip du garbūs politikai pakliuvo į žinių agentūros VPP spąstus

Tie garbūs politikai – tai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LŽVS)  pirmininkas Ramūnas Karbauskis ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas.

Jie viešoje erdvėje paskelbė iš agentūros VPP gautą informaciją, kad egzistuoja LSDP „slaptas susitarimas” su konservatoriais sudaryti po rinkimų koaliciją. Įdomu tai, jog abu politikai nepateikė jokių argumentų, kad toks susitarimas iš tiesų buvo.

Vietoje argumentų jie pateikė savo samprotavimus ir savo norus. Naiviai tikėdami, kad patys rinkėjai jų samprotavimus pavers argumentais.

Kodėl taip elgiasi Karbauskis su Kirkilu, paaiškinti nesunku, jei turėsime omenyje šių partijų padėtį rinkimų išvakarėse. Ir vienai, ir kitai partijai reikalingi nauji rinkėjai.

Karbauskiui – dėl nuosekliai mažėjančio  partijos populiarumo ir grėsmės netapti valdančiąja partija. O Kirkilui reikia padidinti LSDDP reitingą bent  4-5 procentais, kad galėtų peršokti rinkimų barjerą daugiamandatėje apygardoje.

Šios dvi partijos negali tikėtis pervilioti į savo gretas politinės dešinės rinkėjų, todėl ieško naujų rėmėjų kairėje. O jų atsirastų suskaldžius ar sukompromitavus LSDP ir taip sukėlus sumaištį rinkėjų tarpe. To ir siekia Karbauskis su Kirkilu.

Toks mėginimas jau buvo, kai Kirkilo grupė atskilo nuo LSDP. Ir atskilo ne dėl idėjinių nesutarimų, kurių nebuvo, o dėl noro išsaugoti savo šiltas vietas Seime.

Kokia gi buvo LSDP pirmininko Gintauto Palucko reakcija į LŽVS ir LSDDP pirmininkų išpuolį?

G. Paluckas viešoje erdvėje nuosekliai laikosi linijos, kad dabar kalbėti apie kokias nors koalicijas apskritai yra bėgimas prieš žmonių valią – jie dar net Seimo naujo neišrinko, niekas dar neturi jokių mandatų, taigi nėra apskritai dėl ko derėtis. Tai yra didžiausia nepagarba žmonėms, kurie dar netarė savo žodžio.

Sakyčiau, tai brandaus politiko mintys.

P. S. Paaiškinsiu, ką reiškia santrumpa VPP. Tai seniausia pasaulyje žinių agentūra, kurios pilnas pavadinimas VIENA PONIA PASAKĖ.

Susiję straipsniai

Close