A.Sysas: valdantieji stinga pinigų „biudžetininkams“, bet steigia dar vieną biurokratinę „kontorą“

A.Sysas: valdantieji stinga pinigų „biudžetininkams“, bet steigia dar vieną biurokratinę „kontorą“

Socialdemokratai kritiškai vertina tokį išlaidavimą iš biudžeto, kai Seimo daugumos sprendimu buvo įsteigta nauja biudžetinė įstaiga -  Nacionalinė šeimos taryba - kuri patarinėtų Seimui šeimos klausimais. Seimo narys Algirdas Sysas tvirtina, kad sėkmingai šias funkcijas galėjo atlikti jau anksčiau Seime veikusi Šeimos komisija.

„Šie valdantieji žadėjo mažinti biurokratinių įstaigų, o dabar įsteigė dar vieną „kontorą“ su jau numatytomis išlaidomis vadovo algai ir, aišku, ją reikės finansuoti iš biudžeto. Biudžetas lopomas iš visų pusių, nes trūksta pinigų beveik visiems valstybės tarnybos darbuotojams, kuriems valdantieji įsipareigojo pakelti algas. Ir jau dabar nežino, ko griebtis, kad patenkintų daugybės „biudžetininkų“ poreikius, bet tuo pat metu steigia naujas biudžetines įstaigas, kurioms ir vėl reikia lėšų iš biudžeto“, - sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

A. Sysui abejonių kelia ir pačios Nacionalinės šeimos tarybos sudėtis, kurioje be kitų visuomenininkų atstovų būtų ir šeimas atstovaujantys nariai. Jis mano, kad vėl kils klausimų bei diskusijų, kokios šeimos bus atstovaujamos per tarybą, kieno interesai ginami, kieno ne ir, ar neiškris iš įstatymų kūrėjų akiračio be santuokų gyvenančios ir vaikus auginančios poros.

Beje, Vyriausybė taip pat yra pareiškusi neigiamą nuomonę, kad Nacionalinė šeimos taryba būtų steigiama kaip biudžetinė įstaiga.

Susiję straipsniai

Close