A. Sysas perspėjo apie grėsmę laiku negauti pensijos: valdžia vėl lipa ant to pačio grėblio

A. Sysas perspėjo apie grėsmę laiku negauti pensijos: valdžia vėl lipa ant to pačio grėblio

Šių metų pradžioje tūkstančiai pensininkų nesulaukė pensijos ir ši situacija dabar gali vėl pasikartoti, nes valdantieji iš savo klaidų nepasimokė, perspėja socialdemokratas Algirdas Sysas.

Aiškėja, kad valstybei priklausanti bendrovė „Lietuvos paštas“ be valdybos, kuri praėjusią savaitę buvo atleista, negali dalyvauti konkurse dėl pensijų išnešiojimo.

Lietuvos paštas buvo pasiruošęs perimti pensijų išnešiojimo funkciją, ministerijos atstovai Seimo komitetuose lingavo galva.

Pasak A. Syso, susiklosčiusi situacija rodo, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nevaldo situacijos.

„Šių metų pradžioje tūkstančiai žmonių laiku nesulaukė pensijų ir tai įvyko dėl to, kad tiekėjai nesusitvarkė su užduotimi. Pensijų išnešiojimas – grynai organizacinis klausimas. Panašu, kad ūmai atleidus valdybą apie tai nė nebuvo galvojama ir toks valdančiųjų elgesys yra nepateisinamas“, - sakė A. Sysas.

Parlamentaras pabrėžė, kad valdantieji kuo skubiau turi spręsti susiklosčiusią situaciją, antraip šių metų sausį nutikusi situacija gali pasikartoti.

„Lietuvos paštas buvo pasiruošęs perimti pensijų išnešiojimo funkciją, ministerijos atstovai Seimo komitetuose lingavo galva. Apie tai buvo diskutuota prieš mėnesį. O dabar turime nesusipratimą lygioje vietoje“, - pridūrė A. Sysas.

Ketvirtadienį Seime dėl susiklosčiusios situacijos rengiamas neeilinis Ekonomikos komiteto posėdis, į kurį kviečiamas susiekimo ministras, atleisti „Lietuvos pašto“ valdybos nariai.

Susiję straipsniai

Close