A. Sysas pakartotinai prašo VRK atsakymo, ar „Naisių vasaroje“ buvo politinės reklamos

A. Sysas pakartotinai prašo VRK atsakymo, ar „Naisių vasaroje“ buvo politinės reklamos

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algirdas Sysas kreipės į Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkę Laurą Matjošaitytę dėl informacijos TV seriale „Naisių vasara“ pripažinimo politine reklama.

A.Sysas į VRK kreipėsi dar 2016 m. birželio 7 d siekdamas gauti išaiškinimą dėl TV3 eteryje 2016 m. transliuoto serialo „Naisių vasara“, kurio mecenatu ir sumanytoju prisistatinėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis tuo metu vedė partijos kandidatų į Seimą sąrašą 2016 m. Seimo rinkimuose. Tuomet Seimo narys A. Sysas iš VRK gavo atsakymą, kad pradėtas tyrimas, suburta darbo grupė iš komisijos narių. Tačiau nuo to laiko - jokios informacijos.

„Tikiuosi, kad buvo pakankamai laiko ištirti, ar tuo metu - kaip tik prieš rinkimus - transliuoto serialo „Naisių vasara“ kiekvienos serijos pabaigoje demonstruojama informacija, nėra politinė reklama, kaip ji apibrėžta Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu patvirtinto Politinės reklamos žymėjimo tvarkos apraše", - sako A. Sysas.

Apraše teigiama, kad politinė reklama – valstybės politiko, politinės partijos, politinės partijos nario, politinės kampanijos dalyvio, jo vardu ir  interesais bet kokia forma ir priemonėmis už užmokestį ar neatlygintinai politinės kampanijos laikotarpiu ar tarp politinių kampanijų skleidžiama informacija, kuria siekiama paveikti rinkėjų motyvaciją balsuojant rinkimuose ar referendume arba kurios skleidimu propaguojamas valstybės politikas, politinė partija, politinės partijos narys ar politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa.

A. Sysas atkreipė VRK narių dėmesį, kad kiekvienos „Naisių vasaros“ serijos pabaigoje žiūrovams buvo pateikiama informacija apie tai, jog vienas iš dviejų scenarijaus autorių yra R. Karbauskis, taip pat dėkojama rėmėjams, kurių vienas – Agrokoncerno grupė, o pastarosios prezidentas yra taip pat R. Karbauskis.

„Ar tokios informacijos pateikimas viešoje informacijos sklaidos priemonėje nėra politinė reklama ir ar turėtų būti žymima ir apmokama vadovaujantis patvirtintomis taisyklėmis?“ – komisijos klausė Seimo narys.

Primindamas ankstesnįjį kreipimąsi socialdemokratas prašo informuoti per kiek laiko Vyriausioji rinkimų komisija pateiks savo išvadas apie „Naisių vasarą“.

Primenama, kad 15min.lt skelbė, jog VRK tyrė ankstesnį A. Syso skundą, tačiau peržiūrėjo tik paskutinio septintojo „Naisių vasaros" sezono serijas, kuris skundo pateikimo metu dar nebuvo rodomas nė vienoje televizijoje. Tai reiškia, kad dėl šio sezono negalėjo būti skundžiamasi. Politinės reklamos paskutiniame serialo sezone VRK darbo grupės nariai nerado, bet dėl sprendimo dar nebalsavo. VRK pirmininkės L. Matjošaitytės teigimu, tyrimas galėtų būti atnaujintas, jei kažkas kreiptųsi iš naujo. Dėl šios priežasties A. Sysas pateikė naują skundą komisijai.

Close