A. Salamakinas nusivylęs šiuo Seimu: Karbauskis su Širinskiene kišasi į teismų darbą, etikos sargai - tyli

A. Salamakinas nusivylęs šiuo Seimu: Karbauskis su Širinskiene kišasi į teismų darbą, etikos sargai – tyli

Seimo narys, socialdemokratas Algimantas Salamakinas, sulaukęs Seimo etikos ir procedūrų komisijos sprendimo nepradėti tyrimo po jo pateikto kreipimosi dėl „valstiečių" Ramūno Karbauskio ir Agnės Širinskienės elgesio, sako, kad iš valdančiųjų, taip pat ir iš Etikos ir procedūrų komisijos neverta tikėtis adekvačių sprendimų. Šio Seimo darbu A. Salamakinas nusivylęs.

„Kreipiausi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, nes kitaip elgtis negalėjau. Negaliu tylėti, kai politikai kišasi į teismų darbą. Kad Seimo etikos ir procedūrų komisija nepradės tyrimo buvo galima tikėtis. Tiesą sakant, manau, kad šios kadencijos etikos ir procedūrų komisija dirba neteisėtai, nes jos sudėtis sudaryta ne pagal Seimo statutą.

Tai ar galima tikėtis normalių sprendimų iš abejotinai sudarytos komisijos Seime, kurios valdanti dauguma dirba pagal principą, kaip patys sakė, „viskas jerunda“? Tokiu atveju ir valdančiųjų, ir komisijos sprendimai tokie patys“, - sako ankstesniuose Seimuose Etikos ir procedūrų komisijai vadovavęs A. Salamakinas.

Kreipimesi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją teigta, kad politikai, viešai kaltindami Konstitucinio teismo pirmininką priimant šališkus ar kažkam naudingus sprendimus nepateikdami įrodymų ar argumentų, klaidina visuomenę ir pažeidžia Konstitucinio teismo teisėjų nepriklausomumą.

Susiję straipsniai

Close