A. Armonaitei kratantis atsakomybės dėl iššvaistytų lėšų, socialdemokratai baksnoja I. Šimonytę

A. Armonaitei kratantis atsakomybės dėl iššvaistytų lėšų, socialdemokratai baksnoja I. Šimonytę

Ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei pareiškus, esą neteisėtai vykdyti „Litexpo“ viešieji pirkimai, skirti NATO viršūnių susitikimui, yra nesusiję su jos kompetencijomis, socialdemokratai tokią ministrės poziciją vadina „įžūliu išsisukinėjimu“ ir kreipiasi į Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę reikalaudami įvertinti susiklosčiusią situaciją.

Pasak Seimo Ekonomikos komiteto nario Gintauto Palucko, A. Armonaitė kalba kaip ministrė „be portfelio“.

„Neteisėti pirkimai valstybei kainavo 9 mln. eurų, o štai ministrė, atsakinga už šią sritį, samprotauja apie „blogą orą“. Už ką tuomet yra atsakinga ministrė A. Armonaitė? Tai – jau ne pirmas kartas, kai ši ministrė nesiorientuoja savo kompetencijose. Gal ministrė nori sukurti naują madą mūsų valstybėje, t. y. būti ministre be portfelio?“ – klausia G. Paluckas.

J. Sabatauskas: žodį turėtų tarti I. Šimonytė

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas primena, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) yra įsipareigojusi užtikrinti „Litexpo“ veiklos skaidrumą.

„EIM yra įsipareigojusi užtikrinti, kad „Litexpo“ savo veiklą vykdys vadovaudamasi aukščiausiais skaidrumo, geros valdysenos, etikos ir socialinės atsakomybės standartais. Pasirodo, galima ne tik tų standartų nesilaikyti, bet ir nuo jų visiškai atsiriboti. Įsivaizduokite: jeigu susisiekimo ministras sakytų, kad jis nėra atsakingas už Lietuvos automobilių kelių direkciją... Tai – visiškas absurdas. Deja, būtent taip dabar atrodo A. Armonaitės išsisukinėjimas dėl neskaidrių pirkimų jos kompetencijai priklausančioje srityje“, – komentuoja J. Sabatauskas.

Parlamentaro nuomone, premjerė I. Šimonytė turėtų viešai paaiškinti, kas šioje situacijoje prisiims atsakomybę už įstatymo pažeidimą.

„Viešųjų pirkimų tarnybos išvada – aiški: vykdant „Litexpo“ viešuosius pirkimus buvo pažeisti įstatymai. Tačiau atsakomybę už šį skandalą valdantieji mėto it karštą bulvę. Antai, Seimo vicepirmininkas V. Mitalas pareiškė, kad kalčiausia šioje situacijoje yra Užsienio reikalų ministerija. Nusižengimas yra, o atsakingų žmonių nėra. Manau, kad pats laikas I. Šimonytei įsikišti ir paaiškinti, kas čia iš tikrųjų yra atsakingas. Jeigu leisime politikams taip išsisukinėti, greitai turėsime politinę sistemą, kurioje ministrų pareigos nebereiškia nieko“, – įspėja J. Sabatauskas.

Close