Regionų naujienos

Trakai – darnaus judumo miestas! 2012-05-03
Smagiame 27 km. žygyje dalyvavo 35 dviratininkai, kurių būta ne tik iš Trakų, bet ir iš Vievio, Lentvario, Senųjų Trakų, Utenos.

Vis bundanti pavasario saulė kviečia pasidžiaugti atėjusiu pavasariu, jos šiltais spinduliais, žaliuojančia žole, čiulbančiais paukščiais. Tokiomis dienomis norisi daugiau būti gamtoje. Todėl gegužės 1-ąją, minint Tarptautinę darbo dieną, LSDP Trakų rajono skyriaus nariai, atsiliepę į Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos Trakų rajono skyriaus pirmininkės Vilmos Biekšaitės kvietimą, sėdo ant dviračių ir mynė pedalus gražiausiomis Trakų apylinkėmis – Trakų, Senųjų Trakų, Varnikų, Galvės ir Skaisčio ežero pakrantėmis. Smagiame 27 km. žygyje dalyvavo 35 dviratininkai, kurių būta ne tik iš Trakų, bet ir iš Vievio, Lentvario, Senųjų Trakų, Utenos. Energingai ir veržliai dviračius mynė Trakų rajono savialdybės administracijos direktorė Asta Kandratavičienė, tarybos narys Kęstutis Ramanauskas.

1.jpgSavo puikiais įspūdžiais besidalindama direktorė paminėjo apie labai opią problemą rajone – apie dviračių takų trūkumą: „Dviračiai Trakuose – puiki alternatyva kitam transportui. Turime įrengtų dviračių takų, vedančių į Užutrakį, Senuosius Trakus, Lentvarį, bet akivaizdu, kad jų per mažai. Turime pagerinti bei išplėtoti dviračių maršrutus. Miestas įgis žymiai daugiau patrauklumo, bus patogesnis, saugesnis gyventi. Šiandieną pamatėme kaip galėtume išplėsti dviračių – ekologiškos transporto priemonės – infrastruktūrą“, – tvirtino rajono savivaldybės administracijos direktorė A. Kandratavičienė. Kad ir  kaip būtų smagu važinėtis bei gėrėtis nuostabiu Trakų apylinkių gamtovaizdžiu, nepatogumai kelyje, kuomet nėra specialių važiavimo vietų – takų, sukelia nesaugumo jausmą keliuose bei kartais sudaro avaringas situacijas. Asta Kandratavičienė pasiryžusi spręsti šią problemą, pasitelkus specialistų  bei aktyvių visuomenės narių būrį.

Tačiau dabartinė situacija nesugadino žygyje  dalyvavusiųjų  įspūdžių. Visi  buvo patenkinti  pačia  žygio idėja,  kurią  pateikė  Trakų rajono savivaldybės jaunimo tarybos narė  Vilma Biekšaitė. Visi kaip vienas  kartojo  apie puikią nuotaiką, lydėjusią viso žygio metu. Trakų svečiai  turėjo progą  dar kartą pasigrožėti  tyvuliuojančiais ežerais, ošiančiais miškais. Gan lengvai įveikę  beveik 30 km. maršrutą  kempinge „Slėnis“ apsistoję  dviratininkai gardžiavosi  kibinais, gira ir tradiciniu kmynų gėrimu- neatskiriamu kulinariniu Trakų miesto paveldu.

Už paramą, organizuojat žygį, dėkojame žygio vedliams Almantui Pivoriūnui,  Pauliui Albertavičiui, Trakų turizmo ir poilsio paslaugų plėtros asociacijos prezidentui R. Volosevičiui, kempingo „Slėnis“ generalinei direktorei E. Švažienei, tarybos nariui V. Petkevičiui. Žygis  baigėsi  smagiu  pasibuvimu kartu, bičiulišku bendravimu, juk viso to taip trūksta svetimėjančioje kasdienybėje.

Nors Trakai dar oficialiai nepaskelbė apie vasaros sezono atidarymą, tačiau  ežerų pakarantėse  krykštaujantys vaikai  bei  tėveliai  jau  skelbia  apie  aktyvaus  poilsio  gamtoje pradžią. Todėl  kviečiame visus  leisti laisvalaikį  aktyviai, nors retkarčiais atsisakyti kelionės automobiliu, o drąsiai sėsti  ant  dviračių ir  minti pedalus, kaip tai darė  dviračių žygio dalyviai.


LSDP informacija
Viktorija Šamatovičienė

Nuotraukose:
1.Smagus  poilsis maršruto pusiaukelėje;

Rašyti komentarą

skaityti komentarus (1)